YouTube home Register to vote
Upload

Loading...

Duli - Trimat e lirisë (Çifteli)

8,719 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Apr 10, 2011

Thrret prishtina mori vlor (x2)
Eja sot te rim kuror (x2)
Eja sot moj vlora e kuqe
Ti e ke bo shqiprin nuse(x2)

Sot Prishtina te qan ty
Se flamurin kuq e zi
O si te na ashtu tek ti
Si te na ashtu tek ti

Eja pra te ngrem dolli
Trojet tona ti bojm nji(x2)

Eja sot moj shqipri non(x2)

Copa copa jem te nda
Kur e njej ket bar te ron bar te pranga her te pan (x2)

E hajde t'shkojm deri n'tetov, (x2)
Bashk me vllazen te bisedojm (x2)

T'na ndihmojm mua dhe ty
Kur mos te ket mes nesh kufi (x2)

Si tja boj nana shqipri (x2)
Bashk dot shkojm ne cameri (x2)

Tju ndihmojm vllaznit ton
kan harrue shqip me fol (x2)

Plav Preshev edhe Pusi (x2)
Krejt kta troje shqiptari (x2)

Dal nga dal
do bohem nji
do ta gzojm te madhen shqipri (x2)

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...