Loading...

Domek Kata Matěje - Český Krumlov

20,728 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 6, 2012

Penzion "Domek kata Matěje" http://www.domekkatamateje.cz se nachází v historickém centru města u Budějovické brány,cca 3 min. od zámku a 5 min od náměstí.
Jsou zde pouze 4 pokoje (dvou, třílůžkový,apartmán pro 5 osob a apartmán pro 2 osoby), takže je zde velice klidná intimní atmosféra poskytující absolutní soukromí pro vítané návštěvníky. Z každého pokoje je překrásný výhled na zámek a zámeckou zahradu. Vřele doporučujeme pro návštěvníky, kteří mají rádi atmosféru starých zašlých časů a chtějí prožít noc v romantickém a fantazii rozvíjejícím prostředí. Ocitnete se v nefalšovaném středověku (ovšem s komfortním zázemím) a pocítíte neskutečně příznivou atmosféru a příjemnou pohodu, která z domu vyzařuje. V jiných penzionech středověký styl napodobují, u nás ho prožijete!

Domek kata Matěje
The pension „Domek kata Matěje" is located in the historical centre of the town at the Budejovicka gate cca 3 minutes from the castle and 5 minutes from the square.
There are only 4 rooms (double, triple, an apartment for 5 persons and an apartment for 2 persons), so that there is a very quiet intimate atmosphere providing absolute privacy for welcome visitors. From every room guests can admire a wondeful view of the castle and the castle garden.
We warmly recommend for visitors who like the atmosphere of old medieval times and want to experience the night in a romantic and fantastic atmosphere.
You will find yourselves in the real Middle Ages (with comfortable equipment though) and you will feel incredibly positive atmosphere and nice ease streaming from the house.
The other pensions only immitate the medieval style, in our pension you will live through it.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...