Loading...

Thënie nga Pejgamberi(Profeti) Muhamedi a.s

32,378 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Oct 31, 2011

na vizitoni http://rapitful.blogspot.com

Thenie nga Muhamedi a.s, thenie te bukura, thenie nga profeti a.s, Muhamedi a.s, thenie fetare, thenie te menqura, ligjerata islame, ligjerate islame, ilahi per muhamedin a.s, the best ilahi, ilahi shqip, ilahi te bukura,ilahi per pejgamberin, muhamedi alejhi selam, muhamedi a.s film, muhamedi a.s dokumentar, muhamed s.a.v.s, ligjerata islame, ligjerata emocionuese, fjale emocionuese, ligjerata fetare, ligjerata islame martesa
1. " Virtyti i diturisë është më i dashur tek Allahu se virtyti i adhurimit ".
2. " Faleni cdo namaz sikur të ishte i fundit për ju ".
3. " Gjërat që i dërgojnë njerëzit më shumë në Xhenet janë devotshmëria dhe mirësjellja ".
4. " Zemërimi e prish imanin si uthulla mjaltin ".
5. " Pyetni të diturit, rrini me të urtët dhe shoqërohuni me të varfërit ".
6. " Dy rekate të të martuarit janë më të vlefshme se qendrimi zgjuar natën dhe agjërimi ditën i beqarit ".
7. " Dyert e mëshirës hapen në katër raste:kur bie shi,kur fëmija vështron me dashuri fytyrën e prindit, kur hapet qabja, kur të martohet dikush ".
8. " Ai që drejton në punë të mirë është sikur ai që i kryen ato ".
9. " Kush fyen një besimtar më ka fyer mua ".
10. " Pengimi i një muslimani nga e ndaluara është tek Allahu si shtatëdhjetë haxhe të pranuara ".
11. " Shkatërrimi i njeriut ndodhet në tri gjëra: stomakun, epshet dhe gjuha ".
12. " O Ali tri gjëra të shpëtojnë : zaptimi i gjuhës, qarja për mëkatet e tuaja dhe kënaqja me shtëpin që ke ".
13. " Tre janë tiparet e hipokritit: kur flet gënjen, kur i besohet zhgënjen, kur premton shkel ".
14. " I mallkuar qoftë ai që ua ngarkon telashet e tij të tjerve ".
15. " Ai që bë n si i varfë r do të bëhet i varfër ".
16. " Veprat vlerësohen sipas nijetit (qëllimit) dhe çdo njeri shpërblehet në saje të nijetit te tij ".

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...