Loading...

Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman 2013

1,139 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 13, 2013

Film z wręczenia Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman, laureatowi 2013 roku - Łukaszowi Ługowskiemu.

Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Zeszytów Literackich w 2011 roku ustanowiły Nagrodę im. Aliny Margolis-Edelman dla osób zasłużonych w działalności na rzecz pomocy dzieciom krzywdzonym.

W 1991 roku dr Alina Margolis-Edelman* -- wybitna lekarka i działaczka społeczna, nazywana pediatrą świata, powołała do życia Fundację Dzieci Niczyje. Tym samym stworzyła pierwszą w tej części Europy organizację pozarządową wielodyscyplinarnie pomagającą dzieciom krzywdzonym. Doktor Margolis-Edelman była także prezesem Association Cahiers Littéraires, pierwszego wydawcy kwartalnika „Zeszyty Literackie".

Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman wręczana jest raz do roku osobom zasłużonym w działalności na rzecz pomocy dzieciom krzywdzonym. Laureata Nagrody wyłonia Kapituła w następującym składzie: Aleksander Edelman, Anna Edelman, Bożena Grzywaczewska, Agnieszka Holland (przewodnicząca), Tamara Kołakowska, Irena Kornatowska, Liliana Sonik, Barbara Toruńczyk, Zofia Winawer oraz Edyta Wróblewska.

Laureat Nagrody otrzymuje statuetkę oraz dyplom honorowy, a jego sylwetka zaprezentowana jest na łamach Zeszytów Literackich oraz kwartalnika „Dziecko Krzywdzone". Wręczenie nagrody odbywa się podczas inauguracji organizowanej co roku Ogólnopolskiej konferencji "Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci".

Łukasz Ługowski - Nauczyciel i wychowawca, pomysłodawca, organizator i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" (od 1992 roku) adresowanego do dzieci nie mieszczących się w tradycyjnym systemie nauczania z powodów emocjonalnych i społecznych (konflikty z rodzicami, przemoc ze strony dorosłych i rówieśników, dyskryminacja z powodu poglądów, wyglądu, orientacji seksualnej). Realizuje i promuje wychowanie w duchu tolerancji, braku dyskryminacji, równości i partnerstwa.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...