Upload

Loading...

Małgorzata Walewska i Robert Grudzień - koncert w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

3,370

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Aug 28, 2011

Małgorzata Walewska i Robert Grudzień - koncert w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
25 lecie pracy artystycznej Roberta Grudnia.
Jubileusz Roberta Grudnia, słynnego muzyka i kompozytora podczas Letnich Wieczorów Muzycznych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W koncercie, który odbędzie się w najbliższą sobotę, wystąpi wybitna śpiewaczka Małgorzata Walewska, gwiazda europejskich i światowych scen
Publiczność usłyszy między innymi, utwory z płyty „Farny", nagranej przez oboje artystów, w Kazimierzu Dolnym. - Są tam zarówno utwory wokalne z oper jak i utwory maryjne. Nie zabraknie bardzo lubianej przez publiczność pieśni „Ave Maria" Schuberta oraz „Ave Maria" Gounoda. Będą też arie operowe oczywiście stosowne do brzmienia organów. Płyta jest, że tak powiem, rodzinna. Mamy do niej wielki stosunek emocjonalny, bo w całości jest zrobiona przez przyjaciół i rodzinę -- mówi Małgorzata Walewska.
Na słynnych organach kazimierskiego kościoła farnego, zbudowanych w 1620 roku przez Szymona Liliusza, zagra Robert Grudzień. To wyjątkowo cenny instrument, unikat w skali światowej. - Po raz pierwszy los zetknął mnie z Robertem Grudniem dwa lata temu. Daliśmy koncert w Lublinie o podobnym repertuarze, po którym publiczność pytała nas gdzie możemy dostać taką płytę. To wydarzenie zachęciło nas do wyprodukowania tego materiału. Robert był inicjatorem wyboru organów, ponieważ wiedzieliśmy że on ma największe doświadczenie w tej kwestii. Uważam, że decyzja co do Kazimierza Dolnego była wspaniała, bo oprócz tego, że jest tu piękny instrument, to samo miejsce jest magiczne -- dodaje Małgorzata Walewska.

Jak dodaje Robert Grudzień, w programie koncertu znajdą się też pieśni i utwory instrumentalne Fryderyka Chopina. Jest to nawiązanie do młodzieńczych lat wybitnego kompozytora epoki romantyzmu, kiedy to młody Fryderyk był organistą w kościele sióstr Wizytek w Warszawie.
Koncert odbywa się w ramach obchodów 25 -- lecia pracy artystycznej radomianina Roberta Grudnia. Odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 19.30. To kolejne wydarzenie artystyczne odbywające się w ramach jubileuszu Roberta Grudnia. Koncerty rocznicowe odbywały się już w wielu miastach Polski, między innymi Radomiu, Lipsku, Janowcu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom - Orońsko. Patronat nad festiwalem oraz jubileuszem sprawuje Radio Rekord.

Radio Rekord www.radiorekord.pl

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


Sign in to add this to Watch Later

Add to