Loading...

Kobieta metamuzyczna - zwiastun książki Artura Cieślara - Wydawnictwo Barbelo

1,863 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 16, 2014

"Kobieta metamuzyczna" - rozmowy Artura Cieślara (Wydawnictwo Barbelo 2014).
Zwiastun książki w reżyserii Przemysława Greli. Więcej w przepięknie wydanej książce z ilustracjami Laury La Wasilewskiej. Zamów na www.barbelo.com.pl

Reżyseria: Przemysław Grela
Muzyka: Krzysztof Pawczuk
Makeup: Pola Guźlińska
Opracowanie graficzne: to/studio
Produkcja: Paulina Domachowska-Gałkowska
Nagrania zrealizowano w Studio Gynkar
© 2014 Wydawnictwo Barbelo

"Kobieta metamuzyczna" to wyjątkowy zbiór 12 rozmów z powszechnie znanymi, podziwianymi i lubianymi kobietami polskiej sceny muzycznej. To także podróż przez całe dekady polskiej muzyki!

"Kobieta metamuzyczna" przemawia jak barwnie skomponowana mozaika, pełna osobistych zwierzeń, wspomnień z dzieciństwa, subtelnych prób opisania istoty muzycznej wrażliwości i tego co porusza najdelikatniejsze struny kobiecej psychiki.

Książka odkrywa nieznane oblicza znanych i podziwianych kobiet. Rozmówczyniami autora są: Grażyna Auguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska, Jadwiga Rappé, Maria Szabłowska, Magda Umer i Elżbieta Zapendowska. Tę barwną konstelację gwiazd tworzą przede wszystkim twórczynie i wykonawczynie muzyki wielu gatunków, ale także muzyczne ekspertki. Historie bohaterek świadczą o odważnych wyborach, o konsekwencji w spełnianiu swych marzeń, o wielkiej pasji, jaką jest dla nich muzyka. Nie uciekają one od szczerych wypowiedzi o sensie życia, o głęboko skrywanych lękach, a także o swoich największych sukcesach, zarówno prywatnych, jak i scenicznych.

W tle wszystkich rozmów rozbrzmiewają pytania o to, jak żyć mądrze i pięknie, jak rozniecać wewnętrzny rezerwuar sił oraz inspiracji, jak dobrze przejść przez życie, pomimo świadomości nieuchronnego przemijania.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...