Loading...

Porównanie integralnych kasków z blendą HJC IS-17 i Scorpion Exo 510 Air - Motosapiens.pl

25,623 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 25, 2016

Porównaliśmy dwa kaski integralne z blendą (HJC IS-17 oraz Scorpion Exo 510 Air), których cena oscyluje około 1000zł.

Oba kaski są wykonane z poliwęglanu - co daje im bardzo zbliżony poziom bezpieczeństwa. Oba mają przeciwsłoneczną blendę, podbródek, nosek i nieparująca wkładkę do szyby - Pinlock. Oba zaprojektowane są do jazdy w pozycji "odprężonej". Różnice zaczynają się w ilości skorup, gdzie HJC IS-17 jest skonstruowane na bazie dwóch wielkości skorup, a Scorpion Exo 510 Air, na bazie trzech wielkości (nie mylić z rozmiarami). Oznacza to mniej więcej tyle, że zewnętrzna skorupa dla mniejszych rozmiarów jest inna niż ta dla większych rozmiarów. Można by tu sądzić, że dopasowanie w Scorpionie dzięki temu będzie lepsze, niestety wielkość skorup już na starcie jest przerośnięta, a środek nadrabia się ogromną ilością gąbek. Do tego Scorpion 510 ma dodatkową pompkę, która jeszcze bardziej powiększa przestrzeń policzkową.

Kaski różni też wentylacja. I tak, Scorpion Exo 510 (nowszy model) jest zdecydowanie mocniejszy pod tym względem od HJC IS-17. Posiada więcej wlotów na czole i bardzo głębokie kanały wentylacyjne wewnątrz kasku. Starszy model HJC IS-17 jest nieco bardziej ubogi w tej kwestii.

Jeśli jesteś posiadaczem bardzo wąskiej twarzy / kości żuchwowej / policzkowej itd i ciężko jest Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie do swojej głowy, to Scorpion Exo 510 Air może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jeśli twoja twarz ma standardową szerokość szczęki, zarysowane kości policzkowe, lub zwyczajne "pućki", to HJC IS-17 zdecydowanie będzie leżeć lepiej.
Ceny kasków w dniu emisji filmu:
HJC IS-17 - monokolor ok. 800 zł grafika ok. 950 zł
Scorpion Exo 510 Air - monokolor ok. 900 zł a grafika ok. 1050 zł

---
Strona: http://www.motosapiens.pl
Koszulki: http://www.sklep.motosapiens.pl
Facebook: http://www.facebook.com/MotosapiensPL

---
Muzyka - "Motosapiens" - Kamil Kucharczyk i Krystian Kołacz

Loading...

Advertisement
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...