Upload

Loading...

CBŚ rozbiło "bojówkę" pseudokibiców

11,533

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Oct 3, 2011

CBŚ rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców tzw. "elanowców". Zatrzymano 5 mężczyzn, podejrzanych m.in. o wymuszenia rozbójnicze. Decyzje o aresztowaniu podejrzanych zapadły w sobotę (01.10) wieczorem.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zajmujący się rozpoznaniem działalności przestępczej zorganizowanych grup, których liderzy wywodzą się ze środowiska pseudokibiców, rozbili taką grupę zatrzymując jej lidera, ponadto przywódcę bojówki pseudokibiców toruńskiego klubu piłkarskiego, który był prowodyrem zajść na derbach pomiędzy klubem z Torunia i Zawiszą Bydgoszcz w czerwcu 2010r., a także osoby przestępczo powiązane z grupą.

Policjanci CBŚ zatrzymali w piątek (30.09.) rano pięciu mężczyzn, mieszkańców Torunia, Chełmży i Łubianki. Są to, jak wynika z informacji CBŚ czołowi przywódcy przestępczej struktury, wywodzący się ze środowiska pseudokibiców klubu sportowego tzw. "elanowców". Zatrzymani: lider grupy, przywódca bojówki pseudokibiców, a także osoby przestępczo z nimi powiązane, działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się dokonywaniem wymuszeń rozbójniczych i handlem narkotykami. Jak wynika z materiału dowodowego, od stycznia 2010r. do września 2011r. wielokrotnie wymusili od 21-letniego mieszkańca Torunia kwotę ok. 100.000 złotych. Grożąc wyrządzeniem krzywdy zarówno jemu jak i jego rodzinie, przystawiając nóż do szyi, doprowadzili do sytuacji, że zastraszony 21-latek, chcąc spełnić żądania oprawców sprzedał gospodarstwo rolne z siedliskiem w okolicach Golubia-Dobrzynia i mieszkanie w Toruniu.
Ponieważ z informacji CBŚ wynikało, że sprawcy są bezwzględni i mogą posiadać nielegalnie broń palną, akcja zatrzymania musiała być przygotowana perfekcyjnie tak, aby jednocześnie zatrzymać wszystkie osoby. W działaniach wzięli udział także policyjni antyterroryści i policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Toruniu. W piątek (30.09) rano do policyjnych cel trafiło pięciu podejrzanych, wśród nich "Kura", "Erni" i "Kaczor", którzy są prawomocnie skazani za podobne przestępstwo, ale jeszcze nie odbyli kar.

Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenia rozbójniczego i grożenia pokrzywdzonemu.
Oprócz tego "Kura", "Erni" oraz jeden z podejrzanych zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością amfetaminy i kokainy. Podczas przeszukania domu należącego do jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli pistolet gazowy, który posiadał nielegalnie. Od podejrzanych na poczet przyszłych kar zabezpieczono trzy samochody: alfa romeo, vw passat i daewoo lanos, o łącznej wartości ok. 41 tysięcy złotych.

W sobotę (01.10.) Prokurator Okręgowy w Toruniu wnioskował o aresztowanie podejrzanych. Wieczorem zapadły decyzje, że czterech podejrzanych w areszcie pozostanie na 3 miesiące, piąty z nich na 2 miesiące. Wiedza funkcjonariuszy CBŚ o innych przestępstwach zorganizowanej grupy przestępczej jest znacznie większa, dlatego w prowadzonym śledztwie przewidziany jest dalszy rozwój.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


Sign in to add this to Watch Later

Add to