Loading...

#ŁączaKultury #ChatkaŻaka #Irlandia

#2 Przez Świat. Spotkania z podróżą - Irlandia. Zielona wyspa na piwnej pianie

72 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 2, 2020

#2 Odcinek "Zielona wyspa na piwnej pianie"
"W Irlandii zakochałam się w dzieciństwie. Najpierw w muzyce i kulturze, potem w krajobrazach. Ten wyjazd był częściową realizacją mającego ponad 20 lat marzenia o objechaniu Wyspy dookoła. Udało się wprawdzie tylko zachodnie wybrzeże i to też nie całe, ale zawsze to jakiś punkt wyjścia do kolejnych podróży. Soczysta zieleń, małe kopalnie torfu, postrzępione wybrzeże, dziwne wyspy - stoły i… góry. Może nie bardzo wysokie, ale potrafiące dać mocno w kość. To wszystko niesione falą muzyki, która co wieczór wylewa się z pubów w każdym, nawet niewielkim miasteczku i podlane kuflem Guinnessa czy Hookera. Zielona Wyspa. "☘️ - tak Irlandię wspomina Anna Śliwa.

Kilka słów o Podróżniczce:
✅Wolny strzelec, który wiele lat temu odkrył, że najlepiej pracuje się wtedy, gdy praca jest jednocześnie hobby i przyjemnością.
✅Trochę pisze, trochę szkoli, a trochę prowadza jako pilot i przewodnik górski, a w między czasie realizuje swoje własne wyjazdy.
✅Uwielbia góry a także wszelkie pogranicza i miejsca, gdzie stykają się kultury, narody i religie.
✅Zakochana w Irlandii, jej kulturze, muzyce i krajobrazach od ponad 20 lat.

Materiał jest częścią cyklu podróżniczego "Łącza Kultury: Przez Świat. Spotkania z podróżą".

Cykl organizują: ACK UMCS Chatka Żaka, Przez Świat. Spotkania z podróżą, SKPB Lublin oraz Bakcynalia Epidemia Piosenki Turystycznej.


Cykl jest częścią projektu #ŁączaKultury.
________________________________________________________________________________

O projekcie:

🌟 Główny cel projektu “Łącza kultury” to stworzenie możliwości dostępu do wartościowego kontentu edukacyjnego za pośrednictwem Internetu. Działania kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, a także odbiorców zorientowanych na kulturę i sztukę.

🌟 Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę. Ważna jest dla nas aktywizacja osób do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, szczególnie w trudnym okresie pandemii, zaspokojenie potrzeby akceptacji, poczucia wspólnoty i odgrywania w niej określonej roli. Liczymy na to, że obcowanie ze środowiskiem artystycznym pozwoli wielu osobom rozwinąć swoje talenty, poszerzyć wiedzę, ośmielić się i spróbować czegoś nowego.

🌟 Projekt obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy - Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy - Przez świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych - Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego - Od desu do estrady (piątki).

Organizatorem i realizatorem Łączy kultury jest ACK UMCS Chatka Żaka.


#ŁączaKultury #ChatkaŻaka #Irlandia

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...