Loading...

The Great Old Ones live @ MetalGate Czech Death Fest 2016

1,698 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 11, 2016

Vážení přátelé, když už jsme byli u těch reminiscencí z letošního ročníku MetalGate Czech Death Fest (viz. ohlédnutí https://www.youtube.com/watch?v=GlAeK...), tak vězte, že se nám podařilo pořídit videomateriál z vystoupení řady kapel. A jelikož by byla škoda nechat si ho pro sebe, budeme budeme tady tyto záznamy průběžně uveřejňovat.

Ve druhé vzpomínce se vrátíme k avantgardněji laděnému programu druhého dne festivalu a dáme si jeden z jeho vrcholů, vystoupení francouzských lovecraftovských mystiků The Great Old Ones!

Enjoy!

15.-17.6.2017, kemp Brodský, Červený Kostelec, https://www.facebook.com/events/67571...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
EN
Dear friends, as we were reminiscing about this year's installment of MetalGate Czech Death Fest (see https://www.youtube.com/watch?v=GlAeK...), it is apt to mention that we managed to get footage from the shows of numerous bands. And since it would be a shame to just keep that to ourselves, we will regularly upload these "live @ MGCDF 2016" videos.

In the second one, we are revisiting one of the highlights of day two's avant-garde line-up, the show of the French Lovecraftian mystics The Great Old Ones!

Enjoy!

June 15-17, 2017, Červený Kostelec, Czech Rep., https://www.facebook.com/events/67571...

Loading...

Advertisement

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...