Loading...

Szczepan Twardoch - "Fikcja o faktach", czyli jak pisać o historii?

2,729 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 9, 2017

Research oraz wejście w ducha epoki – to jedne z kilku porad Szczepana Twardocha dotyczących pisania fikcji opartej częściowo na faktach. Sprawdźcie, co jeszcze mówił autor „Morfiny” w rozmowie z Katarzyną Trzeciak.

Szczepan Twardoch - prozaik, autor powieści i opowiadań. Pochodzi z Górnego Śląska. Przebył długą drogę od opowiadań z gatunku fantastyki do powieści Morfina, za którą w 2012 roku otrzymał Paszport Polityki oraz Nagrodę Czytelników Nagrody Literackiej Nike. Jego zbiór opowiadań Tak jest dobrze został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia, podobnie jak rok później Morfina. W 2015 roku ukazała się jego kolejna powieść Drach, w której historia i Śląsk odgrywają szczególną rolę. Otrzymał za nią Nagrodę Fundacji im. Kościelskich. Morfina została przełożona na język niemiecki, francuski, węgierski, serbski i czeski. Na niemiecki przetłumaczony został również Drach – we wrześniu 2016 roku przekład ten otrzymał nagrodę Berlin Brücke. W październiku 2016 roku ukazała się nowa powieść Twardocha "Król".

Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO jest elementem wsparcia debiutów literackich w Krakowie. Do programu należy także adresowany do wydawców konkurs Promotorzy Debiutów organizowany przez Instytut Książki i Fundację Tygodnika Powszechnego, a także Nagroda Conrada przyznawana podczas Festiwalu Conrada, mająca wyróżnić najlepszych debiutantów i ułatwić im drogę do dalszej kariery. Organizatorem kursu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Rozmowa była częścią cyklu Writers in Motion, którą można obejrzeć pod linkiem: www.youtu.be/KZ1GoNqxSLg

www.pisz.miastoliteratury.pl
www.miastoliteratury.pl
Facebook/KrakowMiastoLiteraturyUnesco

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...