Loading...

Убавините на Македонија од воздух - трета епизода

50 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 28, 2016

Недалеку од тунелот на патот Скопје - Велес ќе наидете на оваа тврдина (замок или т.н. Кастелот).
Течението на реката Пчиња обилува со вакви уббавини се до делот каде што се влева во реката Вардар. На многу места овие убавини се видливи од автопатот, но и од другата страна на реката по многубројните планинарски патеки.
Повеќе инфо: https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...)

Music: Tea Leaves at the bottom of a cup, from Inside Life album CD.
Piano & electronics: Bruno Sanfilippo
Cello: Julián Kancepolski
Analog Mastered: Ian Hawgood

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...