Loading...

Przez teatr do gwiazd | Fundacja Pro Futura

24 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 23, 2019

We wrześniu 2019 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach Bolęcinie zostanie otwarte obserwatorium astronomiczne. Tak ważne wydarzenie stało się inspiracją dla tegorocznej edycji „Lata w teatrze”. Punktem wyjścia naszej propozycji warsztatowej jest postać Elżbiety Heweliusz –pierwszej polskiej astronomki (żony Jana Heweliusza). Jej historia stanie się pretekstem do rozmowy o: przełamywaniu stereotypów, potrzebie (i trudach) realizacji marzeń, miłości opartej na szacunku, współpracy, dzieleniu pasji.

Do udziału w naszym projekcie zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat. Razem z nimi zbudujemy Wakacyjne Centrum Badań nad Kosmosem im. Jana i Elżbiety Heweliuszów, gdzie będziemy prowadzić badania w kilku pracowniach. Sięgniemy w nich także po teatr cieni, teatr papieru, pracę z obiektami.
Nasze działania poprowadzimy w Sułkowicach Łęgu i Sułkowicach Bolęcinie. Finał projektu odbędzie się w szkole i ogrodach Starego Przedszkola. W szkole zaprezentujemy gwiezdne widowisko oraz spektakl o Heweliuszach, a w ogrodach ustawimy instrumenty naukowe.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...