Loading...

Milan Michna - umělecký kovář, HEFAISTON

7,238 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 31, 2016

http://www.hefaiston.cz/
Héfaistos – řecký bůh ohně a patron všech kovářů, postavil bohům na Olympu velkolepé paláce a ukul jejich dokonalou zbroj.
Právě jméno HEFAISTON si pro název své firmy zvolil umělecký kovář Milan Michna.
Umělecká díla Milana Michny jsou sice rozeseta nejen po celé České republice a v řadě dalších států, ale jejich velkou část můžeme najít ve městě, kde Milan Michna dlouhodobě působí – tedy v Brně.
My se nyní na některé z těchto realizací podíváme podrobněji.
Celý soubor realizací, které vznikly v nedávné době, najdeme v krásném prostředí Českomoravské vrchoviny. Zejména v lokalitě Fryšava pod Žákovou horou a Tři Studně. Zde se nachází vybavení většího areálu s řadou dekoračních a užitkových předmětů. Od bran, mříží, zábradlí, dveří, svítidel, až po různé druhy kování. Zajímavá je také taverna včetně kompletního vybavení. V blízkosti se nachází i několik církevních plastik. Křížová cesta se čtrnácti zastaveními. Velký kovaný kříž na kamenném podstavci.
Milan Michna je nejen zručný kovář, ale i zahradník a také vinař. Proto si řadu jeho realizací a návrhů můžeme prohlédnout na zahradě, která se postupně proměnila v galerii v přírodě.
Zde můžete také v klidu rozjímat, nechat se inspirovat a pak si objednat něco zcela osobitého a unikátního.
Mistr vás rád provede a ochotně vám také poradí.
Drobnější umělecká díla si pak můžete prohlédnout v kryté galerii. Obě tato místa zároveň slouží jako prodejní galerie, kde si můžete hotové výrobky prohlédnout a podle nich si nechat na zakázku něco vyrobit či si vybrat z již hotových věcí.
Celoživotní výtvarné dílo uměleckého kováře Milana Michny je jak rozsahem, tak i výtvarnou pestrostí a zejména originalitou velmi pozoruhodné a unikátní. Není proto divu, že získal i řadu významných a prestižních ocenění, mezi které patří například Cena města Brna v oblasti užitého umění.
Jednou z nezapomenutelných aktivit Milana Michny je Den řemesel, pořádaný v uměleckém kovářství Hefaiston. Tedy přímo v dílně a všech přilehlých prostorách.
Kováři, keramici, vitrážisté, skláři, malíři, architekti, hudebníci a řada dalších umělců a jejich přátel, si každoročně na prahu léta užívá neopakovatelné setkání.
Nejlepší a zároveň trvalou vizitkou každého umělce je jeho dílo, které dává radost a užitek mnoha dalším generacím. Z práce a získaných ocenění uměleckého kováře Milana Michny by měl radost i jeho patron Héfaistos, který všechny kováře i kovotepce již po několik tisícletí sleduje přímo z bájného Olympu.

Video vyrobila televizní a reklamní společnost TVF, s.r.o. http://www.tvf.cz
Mgr. Oldřich Brýža, MBA - režisér . ředitel společnosti

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...