Loading...

O čom je Memoriál mučeníka Jozefa Tisu?

1,594 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 7, 2015

Memoriál mučeníka Jozefa Tisu je 25-kilometrová púť nočným lesom z Rajca do Veľkej Bytče od busty prof. JUDr. Ferdinanda Ďurčanského k Rodnému domu prezidenta Tisu na úmysel vyzdvihnutia na oltár mučeníka viery katolíckej a národa slovenského v duchu Valkových Slovenských národných pútí za mučeníka Jozefa Tisu do Altöttingu.

http://jozeftiso.sk/memorial

Hneď v úvode zdôrazníme, že ide o nábožnú púť, nie o svetskú túru. Musíš si uvedomiť, že hlavným zmyslom púte je v stave úprimnej kajúcnosti orodovať u Pána Boha za vyzdvihnutie mučeníka viery katolíckej a národa slovenského, Jozefa Tisu, na oltár rímsko-katolíckej Cirkvi.

Tu sa máš rozhodnúť, či je niečo také vôbec pre Teba. Pretože na to, aby si v cieli obdržal pamätný odznak s Kristovým monogramom, v propozíciach Ťa vybádame k dodržiavaniu disciplíny a jednotlivých úkonov sprievodných ceremoniálov, najmä ktorými chceme zmysel púte naplniť.

Teda na rozdiel od svetskej túry, kde napínaš iba svoje fyzické či duševné sily, tu, na tejto púti od Teba vyžadujeme, aby si napol aj svoje sily duchovné.

Ako radový pútnik, nemusíš byť práve rímskym-katolíkom, ba dokonca ani veriacim, vyžadujeme však od Teba, aby si sa podrobil nábožnému diktátu púte. Či je to v súlade s Tvojím presvedčením, je už Tvojou vecou, ale jedine ak si toto ochotný podstúpiť, si medzi nami vítaný.

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...