Loading...

Przedstawiciele liberalizmu gospodarczego

15,616 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 24, 2010

Historia uczy nas, że każde totalitarne państwo (ZSRR, III Rzesza Niemiecka, UE) kończy się upadkiem. Ale zawsze pozostawia po sobie olbrzymie zniszczenia: polityczne, gospodarcze i narodowościowe. Niestety, wielu ludzi ignoruje ten fakt, więc często popierany jest socjalizm, jedna z najbardziej totalitarnych i nieszczerych ideologii które kiedykolwiek zostały stworzone. Totalitaryzm to nie tylko dyktatura i terror. Totalitaryzm występuje także w gospodarce (wysokie podatki, niszczenie wolnego rynku), liczna i potężna biurokracja kontroluje wszystko (urzędnik i polityk decyduje o życiu twoim i twoich dzieci), wybrane grupy społeczne są faworyzowane (feminizm), występuje polityczna poprawność (popatrz tylko na UE).

Ayn Rand powiedziała: "W społeczeństwie kapitalistycznym wszelkie relacje międzyludzkie są dobrowolne". Masz prawo wyboru i każdy kto zmusza Cię do zawarcia nieuczciwej i niekorzystnej transakcji jest przestępcą. W socjalizmie nie możesz decydować o swoich pieniądzach, ponieważ musisz płacić na 'sprawiedliwość społeczną'. W kapitalizmie łatwiej jest stworzyć własne przedsiębiorstwo i możesz to zrobić w taki sposób jaki uznasz za słuszny. (Oczywiście pod warunkiem że nie bierzesz udziału w przestępstwie).

Dziś jesteśmy świadkami narodzin nowego totalitarnego państwa: Unii Europejskiej, która zabiera Ci wolność. Unia Europejska jest jak zachodnia wersja Związku Sowieckiego.

(Filmik znaleziony w sieci, moje jest tylko polskie tłumaczenie. Przy okazji nauczyłem się wtapiać napisy do filmiku. Mój kanał wkrótce zacznie tętnić życiem, bo mam sporo materiału do zamieszczenia.)

Przemówienie Margaret Thatcher w Izbie Gmin pod koniec jej rządów
http://www.youtube.com/watch?v=gfSCS8...

 • Category

 • Song

 • Artist

  • Extreme
 • Album

  • XTS031 INVINCIBLE
 • Licensed by

  • Epic Elite (on behalf of EXT1-0000-0000); Sony ATV Publishing, Epic Elite (Music Publishing), UBEM, ASCAP, and 16 Music Rights Societies

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...