Loading...

JUDr. Milan Ficek, advokát, vyjadrenie pre TV Markíza - predmanželská zmluva

963 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 13, 2016

Reportáž sa dotýka problematiky spoločného majetku manželov, tzv. bezdpodielového spoluvlastníctva manželov. V praxi sa ľudia často zaujímajú o to, či je aj na Slovensku možné spísať tzv. predmanželskú zmluvu. Ľudia sú aj v prípade manželstiev obozretní a aj napriek tomu, že ho uzatvárajú z lásky vznikajú obavy z prípadného rozvodu a následných problémov týkajúcich sa spoločného majetku.

V podmienkach SR predmanželská zmluva neexistuje, avšak JUDr. Ficek opisuje spôsob, akým je možné chrániť si majetok. Podľa jeho vyjadrenia je možné v súčasnosti spísať notársku zápisnicu, v ktorej určia aký majetok ku dňu sobáša každý z nich vlastní, aby v budúcnosti predišli problémom.

Jej obsahom môžu byť najmä nehnuteľnosti, autá, či financie a je ju možné uzavrieť aj po svadbe.

Majetok, ktorý vlastní manžel už pred manželstvom do BSM nepatrí. JUDr. Ficek tiež uvádza, že zdedený majetok a dary rovnako do BSM nepatria a je výlučným majetkom manželov.

Dodáva, že v prípade ak chcú manželia voľne disponovať svojím majetkom, musia BSM zrušiť a vyporiadať, o čom musí rozhodnúť súd. Následne po zrušení BSM nadobúdajú majetok osobitne a rovnako s ním môžu aj samostatne, teda bez súhlasu druhého manžela, aj disponovať.

Podľa sociologičky ide do istej miery o snahu vymedziť sa voči partnerovi a ochrániť ho pred neblahými dôsledkami budúcich aktivít

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...