Loading...

Małe Trebunie-Tutki - Malućki, Malućki

125,272 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 17, 2010

Wykonawcy:
Krzysztof Trebunia-Tutka i jego zespoły: dzieci Krzysztofa MAŁE TREBUNIE-TUTKI, Kapela Karpacka "Śleboda" i Kapela Góralska Krzysztofa Trebuni-Tutki

"Małe Trebunie-Tutki": Anna Trebunia-Tutka (złóbcoki, śpiew, wyskanie, okrzyki), Jan Trebunia-Tutka (śpiew, okrzyki, taniec), Marcin Trebunia-Tutka (małe basy podhalańskie, "ósemki", śpiew, okrzyki)
Krzysztof Trebunia-Tutka -- jeden z najwybitniejszych polskich artystów, znany m.in. jako lider rodzinnego zespołu Trebunie-Tutki, multiinstrumentalista, śpiewak i pedagog, prezentuje nam ogromne bogactwo góralskich tradycji muzycznych, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wtórują mu dzielnie jego dzieci -- Małe Trebunie-Tutki oraz uczniowie i wychowankowie z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" wraz z Kapelą Karpacką „Śleboda" i Kapelą Góralską Krzysztofa Trebuni-Tutki.
Różnorodna aranżacja utworów wynika wprost z oryginalnej stylistyki górskich regionów, a użycie unikalnych instrumentów pasterskich tworzy wielkie bogactwo brzmieniowe płyty. Góralski sposób śpiewania wykonawców z optymizmem i radością, zachęca do wspólnego kolędowania. To bardzo ciepły, rodzinny album, a równocześnie gratka dla koneserów -- miłośników góralszczyzny.
Płyta zawiera m.in. znane polskie kolędy, góralskie pastorałki, fragmenty zwyczajów kolędniczych, tradycyjne noworoczne życzenia. Dzięki tym nagraniom, możemy gościć w swoich domach kolędników z polskich gór, gdzie „co wieś, to inna pieśń", a tradycje kolędnicze -- chodzenia z szopką, dziadem, turoniem i gwiazdą przetrwały do naszych czasów. Przyjmijmy ich z radością w naszych domach, bo jak przypomina Krzysztof Trebunia-Tutka: „pokiela chodzą kolędnicy, potela nie będzie końca świata".
Na płycie znajdują się kolędy i pastorałki z polskich górr. Hej Malućki, Malućki , Dnia jednego o północy, Pójdźmy syćka do stajenki, oraz tradycyjne polskie m.in. Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...