Loading...

Žemaitijos senos tradicijos kastinio gamyba

9,608 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 27, 2011

Kastinis yra žemaičių, baltų genties, tradicinis senovinis patiekalas, turintis pikantišką skonį. Žodis kastinys yra vienas iš seniausių baltų kalbos žodžių, todėl manoma, kad kastinys buvo pradėtas gaminti baltų genties.

Kastinio technologija unikali tuo, kad tikro kastinio skonį galima pagaminti tik rankiniu būdu. Šis gaminys yra gaminamas pagal senolių receptą, sumaišant pašildytą sviestą, grietinę ir pridėjus įvairių priedų. Kastinys - žemaičių ir Kuršo valstiečių valgis iš lydytos grietinės, vėliau patobulintas žemaitijos šeimininkių, valgytas dažniausiai pasninkų ir talkų metu. Pagal senas tradicijas, susuktą kastinį tepdavo ant karštų su lupena virtų bulvių. Nuo seno Žemaitijoje gyva tradicija -- patiekti kastinį vestuvių antrą dieną.
Į suminkštintą sviestą palaipsniui įvedama pašildyta grietinė, druska, česnakai pipirai ar kitokie priedai. Sukimas vyksta kol gaunasi vienalytė masė. Šiltas kastinys yra išpilstomas į molinius arba polimerinius indus.

Kastinys yra rūgštoko skonio, jaučiamas malonus prieskonių skonis ir kvapas. Gali būti gaminamas su įvairiais priedais (česnakais, pipirais, kmynais, svogūnais, žalumynais, morkomis, varške bei kitais norimais priedais. Kad kastinys būtų mažesnio kaloringumo, galima pridėti kefyro, rūgpienio.

Kastinį žemaičiai valgo su bulvėmis. Bet jis tinka kaip prikandas ant duonos, krekerių, galima dėti ant karštų koldūnų, virtinių ,košių.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...