Loading...

Toruń JUG #29 - "JIT me baby one more time" - Jarek Pałka

388 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 24, 2017

"JIT, “just in time”, “hot spot”, tajemniczy, cichy bohater JVM. Dowód na stwierdzenie, że każda wystarczająco skomplikowana technologia ma w sobie element magiczny. Jeśli myślisz, że ta prezentacja będzie wypełniona praktyczna wiedzą, lub też, nie daj Boże, pozwoli Ci zrozumieć jak działa JIT. Jesteś w błędzie. Będzie to festiwal wiedzy bezużytecznej, zbędnej i nazbyt odklejonej od naszej codziennej pracy, podlanej sosem asemblera i ISA Intel x86_64.

Celem tej prezentacji jest chwila zadumy i zachwytu nad pięknem technologii. Chwila refleksji jak niewiele wiemy i jak wiele skrywa się pod kolejnymi warstwami abstrakcji, bibliotek i framework’ów. Prezentacja opierać się będzie na kilku prostych przykładach w języku Java i analizą zachowania JIT. Dla szybkiego osiągnięcia stanu wspólnej świadomości, przykłady poprzedzone będą szybkim wprowadzeniem do interpretera bytecode, kompilatorów C1 i C2, technik “inline” i “escape analisys”, deoptymalizacji i narzędzi do inspekcji zachowania powyższych mechanizmów.

Podczas prezentacji spotkamy takie techniki wykorzystywane przez JIT jak, class hierarchy analisys, constant propagration, loop unrolling i intrinsics.

Tę prezentację sponsoruje -XX:+PrintCompliation, -XX:+PrintInlining, -XX:+PrintInterpreter oraz hsdis."

Jarek Pałka - Od ponad 15 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”. Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpeterów i kompilatorów. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Nagranie pochodzi ze spotkania Toruń Java Users Group z dnia 25 stycznia 2017 r. - https://www.meetup.com/Torun-JUG/even...

=====================================

Przydatne linki:

✅ Prezentacja - http://torun.jug.pl/materials/meeting...

=====================================

Chcesz być na bieżąco z tym co dzieje się wokół Toruń JUG? Obserwuj nasze kanały społecznościowe!

https://twitter.com/torunjug/
https://facebook.com/torunjug
https://www.meetup.com/Torun-JUG/

=====================================

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...