Loading...

Biblia - Co działo się z Jezusem przez 40 dni po "zmartwychwstaniu" ?

509,728 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 16, 2013

1. Muzułmanie Ahmadi reprezentują pogląd, że Jezus przeżył ukrzyżowanie i wyruszył do Indii, aby kontynuować swoją posługę wśród Zaginionych Plemion Izraela. Ponadto twierdzą oni, że jego grób, zawierający jego ciało, znajduje się w Indiach, w Kaszmirze, mieście Srinagar, gdzie można go oglądać do dziś dnia. Muzułmanie Ahmadi dowodzą również, że to twierdzenie jest nie tylko utrzymane w mocy przez Koran oraz wypowiedzi Proroka Muhammada, ale również przez samą Biblię.

2. Wielu podróżników, teozofów, zwolenników gnostyzymu i uniwersalizmu od dawna spekulowało także na temat tego, co działo się z Jezusem w okresie nieujętym w kanonicznych Ewangeliach -- pomiędzy 12. a 30. rokiem życia. Niektórzy twierdzą, że te lata Jezus mógł spędzić w Indiach i Tybecie, gdzie nauczał i sam poznawał nauki Buddy. Potem wrócił pod Himalaje, gdzie umarł, i tu znajduje się jego grób.

Wpływ indoktrynacji Kościoła katolickiego na świadomość wiernych oraz na opinię społeczną spowodował, że badań nad różnymi alternatywnymi historiami, związanymi z życiem Jezusa, nigdy nie traktowano poważnie, a autorów spotykał społeczny ostracyzm.
Wszelkie podważanie WIARY w boskość Jezusa jest traktowane przez Kościół jako bluźnierstwo.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...