Loading...

Kur vizitove Kerbelanë

7,678 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on May 20, 2008

Shiitet pervec haxhit ne vendet e shenjta te Mekkes dhe Medines vizitojne edhe tyrbet e Imameve te Ehlibejtit a.s., dhe ne kete menyre shprehin besnikerine ndaj rruges se tyre dhe ne te njejten kohe simbolikisht distancohen nga armiqte e tyre.
Iraku eshte vendi ku jane varrosur 6 Imam te Ehlibejtit a.s. dhe per shkak te pushtetit gjakatar te Sadam Husejnit dhe tani nga okupacioni amerikan i Irakut, shiitet ishin te privuar me vite te tera dhe ende jane te privuar nga vizitat te ketyre vendeve te shenjta.
Elegjia u perkushtohet shehideve te Kerbelase te cilet ne krye me Imam Husejnin a.s. jane varrosur ne qytetin e Kerbelase te Irakut dhe atyre qe kane deshire te flakte te vizitojne Kerbelane por s'munden.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...