Loading...

Prof. Dr. Yaman Tokat ve Genel Cerrahi

897 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Streamed live on Apr 30, 2017

Sorularınız İçin: http://goo.gl/slides/snp98w

Konuşmacımız: Prof. Dr. Yaman Tokat
Facebook sayfamız: http://www.facebook.com/crpaths
Web sayfamız: http://www.kesisenyollar.org / http://www.cpaths.org

Konuşmacımızın Özgeçmişi:

1983 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Yaman Tokat ,Genel Cerrahi İhtisasını 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır. Karaciğer Nakli eğitimini Cambridge'de Sir Roy Calne altında tamamlamıştır. 1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Karaciğer Nakli Programını kurmuş, 1999 yılında Türkiye’deki ilk başarılı "canlı vericili karaciğer nakli"ni gerçekleştirmiştir.

Prof. Dr. Yaman Tokat 2004 yılından bu yana; 1.500'ün üzerinde başarılı karaciğer nakli ile hem Türkiye'de hem de dünyada birçok ekibin yetişmesine ve kurulmasına yardımcı olan ve Avrupa Organ Nakli Birliği'nce eğitim verme hakkına sahip tek kuruluş olarak seçilen; Grup Florence Nightingale Hastanesi Karaciğer Nakli Merkezi'nin direktörlüğünü yapmaktadır. Türkiye'de canlı vericili karaciğer naklinde pek çok yöntem ilk defa Prof. Dr. Yaman Tokat ve ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Grup Florence Nightingale Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nin direktörlüğünü yapan Prof. Dr. Yaman Tokat, 2004 yılından itibaren 1.000'i aşkın karaciğer nakli gerçekleştirmiş olup, her yıl 100'ün üzerinde nakli yapmaktadır.

Dünya üzerinde 300'den fazla ders vermiş olup, bilimsel dergilerde 200'ün üzerinde makale yayınlamıştır. Evli ve bir kız babası olup, Türkiye ve dünya genelinde bir çok ödülleri vardır.

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...