Loading...

Learn more

ASGJE SIKUR DIELLI - DISIDENT [360 Virtual Reality Music Video]

11,024 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 18, 2016

Watch the “Disident” music video at 4k on desktop or 720p on mobile devices.

Shot on the GoPro HERO camera.

GoPro spherical content requires Google Chrome or the YouTube App on Mobile. View in Google Chrome and use AWSD keys or your mouse to move around.

Director: Fatos Berisha
VR producer: Agon Nimani
Stitch and Editor: Agon Nimani
Producer: Alban Nimani

Very special thanks to: T-mobile Albania, Intv Albania and Agon Nimani.

The new album DISIDENT featuring: "Une te dua ty," "Nuk mund t'kuptoj", "Pionier", "Disident", "Melankoli" and bonus tracks: "Adresa", "Ma leh't pa dhimbje" is out now: http://www.cdbaby.com/cd/asgjesikurdi...

Connect with Asgje Sikur Dielli:
Web site: http://asgjesikurdielli.info/disident
Instagram: http://instagram.com/asgjesikurdielli
Twitter: http://twitter.com/asdielli
Facebook: http://facebook.com/asgjesikurdiellio...
Soundcloud: https://soundcloud.com/asgjesikurdiel...
Youtube: http://youtube.com/asgjesikurdielliDISIDENT

Nuk dua t’bindem,
nuk dua t’ndihem intim në mesin tuaj, jo
Më thuaj, ëhë

Unë kam provuar,
nam s’kam sajuar, dhe sado jam munduar, jo
Dhimbja është shtuar, ëhë

Unë si bëj dot ballë,
Unë s’mund të jem vallë rit i juaj, jo
Unë nuk dua, jo

Do t’mbesim vetëm,
Unë ti dhe një tjetër, në këtë planet të huaj, jo
Nuk jam dorëzuar, aha

Do t’mbesim vetem, unë ti dhe një tjetër
Do t’mbesim vetëm, unë ti dhe një tjetër

Words and music by: Bujar Hundozi
Recorded and mixed by: Faton Dolaku

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...