Loading...

Speciál - Cihelna Chlum 3.3.2012 - OLD MAP

409 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 4, 2012

English:
Special race with old enough map where in some places the map did not corresponded to reality. Hatch, I added to the map after the race. In the areas hatch continues to rely at all on anything. Although the organizers wrote in instructions that you can rely on the creek, it was not true!
The instructions for this race was that no one may have otherwise gets wet ankles penalized two minutes for one leg.In the video shows that I really searched several places (it took a really long time) what you could keep both the map and in reality.
Somewhere did not match the distance, areas and north on the map stirred at different sides!
Czech:
Speciální závod na dost staré mapě, kde to v některých místech vůbec neodpovídalo skutečnosti. Šrafování jsem do mapy přidal až po závodě. V místech šrafování se nadalo vůbec na nic spolehnout. I když pořadatel psal v pokynech, že se dá spolehnout na potok, nebyla to pravda!
V pravidlech pro tento závod bylo to, že nikdo nesmí mít mokré kotníky jinak dostane penalizaci 2 minuty za každou nohu.V záznamu je vidět, že jsem na několika místech opravdu hledal, trvalo to opravdu dlouho, čeho by se dalo držet jak v mapě tak ve skutečnosti.
Někde neodpovídaly vzdálenosti, porosty a sever se hýbal na mapě tam a zpět!

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...