Loading...

Топ Тема На Ваша Страна (16.12.2016)

7,103 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 16, 2016

Дали приговорите на изборните резултати се законско право или „подмолен“ чин за кражба на изборите? Дали и зошто ВМРО-ДПМНЕ заборави дека само на локалните избори 2013 три пати бараше прегласување само во општина Центар – фактите наспроти политичките спинови!
Како постизборнатa реторика од политички фолклор премина во говор на омраза и отворени повици за линч на политичките противници?
Панел дискусија со комуникологот Сефер Тахири, новинарот Тодор Пендаров и активистите за човекови права Неда Чаловска и Андреј Божиновски.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...