Loading...

Documentary Stuff - Tomasz Kulbowski / Miasta w Komie

407 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 7, 2013

Documentary Stuff to cykl spotkań z ludźmi i inicjatywami, które dokumentują, publikują i upowszechniają (różnie rozumianą) sztukę uliczną. Celem spotkań jest pogłębienie refleksji nad strategiami i filozofią pokazywania tego, co dzieje się na ulicy. Zderzenie różnych sposobów widzenia pozwoli nie tylko zrozumieć "jak" pokazywać ulice, ale przede wszystkim "po co?".

Tym razem gościem spotkania był Tomasz Kulbowski -- fotograf uliczny.
Tomasz Kulbowski (ur. 1975), przez długi czas mieszkał i pracował w Londynie oraz Sydney, po powrocie do Polski związał się z Lublinem.
W fotograficznej pracy interesują go przejawy indywidualizmu w tłumie oraz styku przestrzeni publicznej i prywatnej w dużych i małych skupiskach ludzkich. Sam podkreśla, że stara się nie ingerować swoją obecnością w to co fotografuje -- ponieważ pociąga go zastana rzeczywistość, a nie ta będąca reakcją na jego obecność i widok aparatu fotograficznego. Tym właśnie motywuje wybór fotografii ulicznej jako metody pracy.

Jego komercyjna działalność związana jest z dokumentacją wydarzeń publicznych, głównie na zlecenie artystów i instytucji kulturalnych.

Tomasz był kilkukrotnie nagradzany i wyróżniany w Polsce i Wielkiej Brytanii, a ostatnio także w Gruzji, na festiwalu fotograficznym Kolga 2012.

Prowadzi autorskie warsztaty z fotografii ulicznej, których kolejne edycje odbędą się wiosną i latem 2013 m.in. w Lublinie.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...