Loading...

Brooka band - do pregje

308,480 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 15, 2015

Брука банд е Скопски реге рага ска рап состав кој е создаден на 01.04. 2014 од страна на Вокалите Жарко и Дарко Масларковски-Чико и Буциман, гитеристот Александар Савовски -Кришо,бубњарот Лупчо Симоновски -YO! и басистот Зоран Велковски-Зуро кои се и креатори на музиката.Текстовите ги пишуваат Близнаците додека за аранжманот се грижи Зуро потпомогнат од Валентин Видовиќ -Вали Сакс-Саксофон тенор, кој е и лидер на дувачката секција во која учествуваат и Никола Ивановски- Џими на Труба, Бојан Стојчиќ -мали сакс на Алт саксофон и гостин член на туба и тромбон е Александар Ниниќ.Бендот го заокружуваат и Стефан Спасовски на клавијатури и Диџеј Димитри ЈЕ ЈА Митровски на грамофоните.
До преѓе е првиот сингл на брука бенд и ја разработува тематиката на скршена љубов на еден брачен пар и еден млад љубовен пар чија што љубов завршува трагично и понежните половини тргнуваат на пут кон дома(кон ГЕГЕ) во автобус 22.

Музика:Брука бенд
Текст:Дарко и Жарко Масларковски
Аранжман:Зоран Велковски, Валентин Видовиќ
Сними Микс и Мастеринг:Ивица Јанкуловски-Штраф
Режија:Дарко Масларковски
Камера:Кристијан Теодоров
Монтажа и постпродукција:Жарко Масларковски
Кастинг:
Таткото:Виктор Петров-Викса
Мајката:Александра Томиќ-Але
Трајче:Андреј Бојкоски
Вереник:Иван Николовски
Вереничка:Мери Георгиевска
Во улогите на Баби и Дедовци, гости и кафански персонал се појавуваат членовите на Брука бенд.
Огромна благодарност до:
Бла бла ТВ www.blabla.mk
Сторителер продукција
Слобода Превоз
Деспина ланч бар
и сите кој помогнаа за реализација на овој проект
БЛЕСС

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...