Loading...

KONTRABASISTA (The Double Bass - by Patrick Süskind) trailer

5,651 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 10, 2015

BEST INTERNATIONAL SHOW AWARD 2016 - UNITED SOLO FESTIVAL in NEW YORK CITY!!! - (Najlepsze zagraniczne przedstawienie) na największym i najbardziej prestiżowym festiwalu monodramów na świecie!!!
• THE BEST MALE ROLE (Najlepsza rola męska) – festiwal ALBAMONO 2018– Korca, Albania
• THE SPECIAL PRIZE OF FESTIVAL (Nagroda Specjalna Festiwalu) – festiwal LUDI 2018 – Orzeł , Rosja.

"KONTRABASISTA" Patricka Süskinda w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego, w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza był prezentowany z powodzeniem w Nowym Jorku w słynnym Theatre Row przy 42 ulicy. W United Solo wzięło udział ponad 100 spektakli z całego świata.
United Solo promuje wartościowe monodramy o wyróżniających się walorach artystycznych.
Do takich zaliczony został "KONTRABASISTA".

Wyjazd spektaklu na festiwale był współfinansowany przez Miasto Jelenia Góra!

O spektaklu:
Nasza inscenizacja, to – mamy nadzieję – udana próba nawiązania kontaktu emocjonalnego z widzem, to próba wywołania współodczuwania bez bólu. Opowiadamy o jednym z nas, opowiadamy szczerze i żarliwie, aby czas poświęcony przez widza na nasz spektakl - nie był czasem utraconym. Spektakl jest intrygującą i skupiającą uwagę auto psychodramą. Bywa strasznie, ale i śmiesznie. Bohater budzi demony i walczy z nimi z maestrią, rozkłada przed nami pawi ogon, jednak „z pewną taką nieśmiałością” i wstydem, jest kokieteryjnie i wzruszająco niezdecydowany, bowiem w 50% to mężczyzna, w 50% kobieta, a 50% dziecko, zatem jest bardzo nowoczesny, bo jest Gender… chyba ,jest trochę dobry, trochę zły… Jest jak my.

Nie ścigamy się z niedoścignionym Jerzym Stuhrem, Profesorem!

Patrick Süskind
Niemiecki pisarz oraz autor scenariuszy. Studiował historię na Uniwersytecie w Monachium oraz Aix-en-Provence, obecnie mieszka trochę w Monachium, a częściej w Paryżu.
Jego najgłośniejsza powieść Pachnidło (1985) zdobyła uznanie w świecie literackim i w 2006 została zekranizowana przez Toma Tykwera. Jednoaktowy monolog Kontrabasista z 1981 był w sezonie teatralnym 1984/85 najczęściej graną sztuką w teatrach niemieckojęzycznych (około 500 przedstawień).

Krzysztof Rogacewicz
Absolwent PWST we Wrocławiu, rocznik 1991r.
W latach 1992-95 aktor Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Od 1995 aktor Teatru Maska w Jeleniej Górze. W 2005 r. nagrodzony Srebrnym Kluczykiem za rolę w spektaklu "Pastorałki" wg. Tytusa Czyżewskiego.
Zagrał w kilku filmach fabularnych między innymi: "Komornik", "Ballada o spokojnym człowieku" oraz w filmie węgierskiej produkcji na podstawie powieści Stanisława Lema "1" . Zagrał epizody aktorskie w kilku serialach telewizyjnych. Od 2006-15 członek kabaretu "PAKA".

Teatr Maska
Powstał w Jeleniej Górze w 1995 roku. W ciągu kilkunastu lat Teatr wystawił ok. 20 spektakli m.in:
Cykl spektakli w klimacie kabaretowym: "Rozprawa o średniowieczu", "Renesans czyli jak Wam się podoba" cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem i prezentowany na wielu scenach w całej Polsce, "II część Dziadów" A.Mickiewicza - spektakl zrealizowany w kaplicy kościelnej w Jeleniej Górze.
Lekkie programy kabaretowe: "W starym kinie? ...czyli zwierzenia dublera", "Nie kochać to grzech", "Jak zostać artystą", "Uwiedziony". Muzyczny monodram komiczny - "Widzenie Pigmaliona",
Duet sceniczny - "Adam i Ewa" wg Mark’a Twaina, a dla miłośników dobrej poezji i muzyki - "Shakespeare SONETY" – rogacewicz & sikora, "PASTORAŁKI" - wybrane utwory ze spektaklu zostały wydane na płycie pod tym samym tytułem.

Krzysztof Pulkowski
Niezależny artysta, reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, scenarzysta i pisarz, ale również producent. Pracując nad czymkolwiek zawsze myśli o odbiorcy – czytelniku, słuchaczu czy widzu. Zawsze daje z siebie 50%, bowiem drugie tyle - aby dzieło się dopełniło - musi dać odbiorca.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...