Loading...

Blockchain to nie tylko kryptowaluty - Dominik Stawicki

163 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 8, 2018

Tematem przewodnim jest zobrazowanie oraz wytłumaczenie działania łańcucha blokowego. Poczynając od rysu historycznego oraz pierwotnych zastosowań przedstawiona zostanie ewolucja oraz jak bardzo zdecntralizowana oraz rozproszona baza danych w sieciach o architekturze P2P doprowadza do rewolucji.

Głównym materiałem do rozmów będzie użycie blockchain w kryptowalutach oraz uświadomienie odbiorców, iż łancuch to nie kryptowaluta. Niestety przez obecne popularyzowanie walut wirtualnych wielokrotnie spotkać możemy się ze stwierdzeniem, iż blockchain to wcześniej wspomniane kryptowaluty. Po wyjaśnieniu różnic przejdziemy do przykładów zastosowania blockchain w różnych dziedzinach życia:
- Nieruchomości
- Edukacja
- Branża motoryzacyjna
- Księgowość
- Medycyna
- Finanse

Jako wynikiem poprzednich rozważań zostanie przedstawiony przykład implementacji blockchain z uzyciem JavaScript, w celu zobrazowania rzeczywistego działania. Przykład blockchain zrealizowany by był na podstawie krótkiego schematu blokowego, który w kolejnym etapie po zobrazowaniu problemu przedstawiony byłby za pomocą działającego kodu bazującego na crypto-js instalowanego przy użyciu nodeJs. Całość implementacji ma za zadanie być maksymalnie prosta oraz ma umożliwić zrozumienie odbiorcom bezpieczeństwa takiego rozwiązania na podstawie stworzonego łańcucha oraz hash-kodów.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...