Loading...

Українці Словаччини

2,276 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 25, 2015

Українці Словаччини. Асиміляція українців Словаччини. 1/3 Словаччини - це українські етнічні землі - Лемківщина (Пряшівщина). Було 470 000 українців. Стало 7 000. Словаччина проводить політику закриття сотень українських шкіл і закриття українського консульства, знищення українських бібліотек і культурних центрів. Саме зі Словаччини на наші терена проникає русинський сепаратизм за підтримки Москви. Москва зі Словаччиною знюхалися за принципом "гуртом і батька легше бити". Саме під час російської окупації Донбасу - Словаччина ліквідувала українське консульство у Пряшеві. Тепер українцям щоб дістатися до посольства необхідно їхати через усю країну у Братиславу. Друг пізнається в біді. Словаччина встромила нам ножа у спину в найтяжчий для нас момент. Росія зі Словаччиною розділили український народ на українців і русинів. Зменшуючи часту українців на кожному переписі населення словаки кажуть, що ось бачте українців у нас нема, тому й нема потреби в українських школах. Українські школи закривають. А для тих хто замість українців записав себе русинами школи не відкривають. Народ без шкіл швидко словакізується. І це в країні ЄС, яка ратифікувала європейську хартію мов. Етноцид. Знищення народу. Різновид геноциду. А за таке словацьке керівництво має відповідати у Гаагському трибуналі.

Словацьким українцям ще в часи Австро-Угорщини російський уряд закинув ідею русофільства. Викладали російську мову і привчали до ідеї, що вони русини - окремий від українців народ. Що росіяни до них ближче. Так уряд Росії готував грунт для подальшої окупації земель Австро-Угорщини в майбутній 1 світовій війні. В 1940-50-х роках уряд СРСР відкривав величезну кількість російських шкіл на українських землях у Словаччині. Прививали русофільство. А в наш час пожинаємо плоди цього явища.

В наш час у Словаччині за підтримки словацького керівництва русини табуюють все українське. Український національний театр було перейменовано на Театр імені Духновича, відбулася низка рейдерських атак на Музей української культури у Свиднику та Руський дім у центрі Пряшева. Було проведено перепис населення 1991 року, під час якого реалізовано штучний поділ українців на дві окремі національності: українців та русинів. Русини вважають себе не східнослов’янським народом. Смішно, правда? Адже Русь була східнослов’янською державою. І русинами називались усі українці аж до Кубані. Відхрещуватись від України, центр якої - Київ - слолиця Русі, але при цьому називати себе на честь Русі - ось це - лицемірно. За підтримки Словацької академії наук у 1994 році було кодифіковано неіснуючу русинську мову та алфавіт, а згодом і видано низку підручників та словників із цієї мови. Норми русинської мови зорієнтовані на словацьку мову і латинську абетку.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...