Loading...

Elvana Shala IHRC Goodwill Ambassador for Kosovo - International message for Human Rights Day

1,482 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 4, 2014

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën ne IHRC (International Human Rights Commission) Elvana Shala ka lanësuar video-projektin e parë mesazh-dhënës për të Drejtat e Njeriut . I pari I këtij lloji në cilësinë e një Ambasadoreje të Kosovës I cili transmetohet ndërkombëtarisht online në te gjitha faqet zyrtare të IHRC-së dhe në televizionin zyrtarë të këtij komisioni në Liban, Pakistan, Poloni dhe Dubai si dhe në televizionet e Kosovës. Ideja dhe qëllimi I këtij video-projekti është të dëgjohet zëri I Kosovës në botë për mbrojtjen dhe respektimin e të Drejtave të Njeriut. Video – projekti përmban një mesazh pozitiv emocional dhe shpresëdhënës. Arsyeja pse video-projekti përmban kontekst pozitiv është që në botë të prezantohemi si shtet pozitiv dhe shpresëdhënës duke pasur parasysh se Kosova është shteti I parë që lanson një video-projekt të tillë në mesin e 48 shteteve boterore dhe me shume se 21000 anetareve pjesemarres ne IHRC. Ky video-projekt eshte realizuar ne kuader te dites boterore per te Drejtat e Njeriut. Video- projekti është financuar nga IHRC dhe Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit të Kosovës, kurse është realizuar nga kompania vendore Entermedia.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...