Loading...

271 gol yemiş ama hiç atamamış takım (minik takım / l'equip petit)

51,913 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 5, 2012

İspanya'nın küçük bir kenti olan Margatania'nın minik takımı ligde hiç maç kazanamadı. Takımın hikayesinden kısa bir video yapıldı. Bu video futbol dünyasına hakim olan "her ne pahasına olursa olsun kazanma" anlayışına küçük bir başkaldırı hikayesi.

Geçtiğimiz yıl Barselona'nın güneyinde, bir saat uzaklıktaki küçük bir yerleşim olan Margatania'nın futbol takımı minikler liginde bütün yıl oynadı ama hiç kazanamadı. 271 gol yediler, ama futbol oynamayı çok sevdiler.
Pol şöyle diyor örneğin: "Gol atmamamız önemli değil çünkü eğleniyoruz"...
Margatania F.C. yedi yaş altı minikler takımının bu eğlenceli hikayesi dokuz dakikalık bir kısa filmle anlatıldı. Yönetmeni bunun bir kısa film olmadığını yalnıza çocukların aileleriyle ve yakın dostlarla paylaşmak için hazırlandığını söylüyor. Ama filmi yüz binlerce kişi izledi ve pek çok ödül aldı bile.
Kazandıkları için değil futbol oynandıkları için mutlu olan bir takım Margatania FC. Kuzeydeki Barcelonalı abileri gibi futbol oynamayı seviyorlar, dünyanın her yerinde hakim olan "her ne pahasına olursa olsun kazanma" anlayışına küçük bir başkaldırı onlarınki..

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...