Loading...

מילים כדורבנות 8. אברהם, אל תלך לשם.

3,546 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 5, 2018

הוכחת או הפרכת קיומו ההיסטורי של אברהם היא גורלית. תשובה מכרעת בנדון הינה חיונית ובעלת השלכות מרחיקות לכת, לא רק עבורנו, אלא עבור כמיליארד נוצרים, ועוד כ- מיליארד מוסלמים. למעשה, היא תשפיע על כלל האנושות.
שמו של אברהם – כולל גרסתו הקודמת "אברם"– מופיע בתנ"ך 236 פעם, בברית החדשה 70 פעם, ובקוראן 69 פעם, בו הוא נכתב ב-4 צורות שונות : ﺇﺑﺮﺍﻫﺎﻡ , אבראהאם, إِبْرَاهِيمَ. אבראהים, ﺇﺑﺮﺍﻫِﻢ אבראהם, ﺇﺑﺮﻫﻢُ אברהום. עצם העבודה שהקוראן נזקק לארבע צורות כתיב לשמו של אברהם מוכיח כי מנסחו לא הכיר מקורו האתימולוגי וכי לא קרא מעולם את השם אברהם מן הכתב, אלא רק שמע אודותיו מפי רבנים. מכאן שאם הנצרות תוכל להסתדר בלעדי דמותו של אברהם, היהדות מצדה תתקשה מאד בכך, בעוד האסלם יתמוטט אם נשלוף את אברהם מהקוראן אף מהר יותר מאשר אם נעלים שמו של מוחמד !
מדוע ? כי אברהם באסלם הנו הדוגמה המובהקת של ה"מוסלים", כלומר של הכנוע לרצון האל-אללה. וכך אגב הוא נקרא בקוראן : אברהם המוסלים. אגב, כל מוסלים רואה עצמו כ"אברהמי" ! לא רק זאת אלא ש"אברהם" מסמל את המהגר-הכובש, דמות מופת לחיקוי עבור מוחמד בעצמו המהגר-כובש ועבור מרעיו אשר בעבר כבשו עשרות ארצות ועמים, ועבור המהגרים-הכובשים המוסלמים של היום המשתלטים על אירופה. ואין זה מקרה כי לוח השנה המוסלימי מתחיל מה"הג'ירה", כלומר הגירת מוחמד ממכה וכיבוש "מדינה".
שבע קושיות ניצבות כנגד קיומו ההיסטורי של אברהם ומוכיחות כי אינו דמות ממשית אלא אגדתית-פיקטיבית :
1. אין ולו ממצא אחד, ארכיאולוגי או אפיגרפי מחוץ למקרא והספרות התלויה בו, המאזכר את אברם או אברהם. הוכחה בדרך השלילה אינה ראייה מכרעת, אולם די בה כדי להטיל ספק בקיומו היסטורי של אברהם.
2. אברם-אברהם אמנם מוזכר במקרא 236 פעם, אולם כ-220 פעם בחמישה חומשי תורה, ובמיוחד בספר בראשית.
3. אברם-אברהם מופיע ב-10 ספרים בלבד מתוך 24 ספרי המקרא. רק ארבעה נביאים : ירמיהו, ישעיהו, מיכה, ויחזקאל מזכירים את אברהם. שאר הנביאים אינם מעלים דמותו אפילו פעם אחת.
4. ספר שופטים וספר שמואל הם שני ספרי המקרא הכי קדומים (מבחינה כרונולוגיית כתיבתם). ושניהם אינם מזכירים כלל את אברם-אברהם. וזאת למרות שספרים אלה מתפרסים על תקופת של 400 שנה ועוסקים בקורות עם ישראל בארץ. איך ייתכן שאבי האומה כביכול, העברי הראשון לפי המיתוס המקראי, לא יוזכר, בעוד נכדו – יעקב – אמנם מופיע כדמות אבי ישראל בספר שמואל !?
5. הסבר השם אברהם כ"אב המון גויים", מופרך מבחינה בלשנית. וכנ"ל באשר לשינוי שמו מאברם לאברהם. צורה זו אינה עברית אלא ארמית ואין לה כל קשר לשתילת האות ה' של שם ההוויה.
6. כיוון הליכת אברהם אל ארץ כנען ממזרח אל המערב, סותר את כינוי ארבע רוחות השמיים בשפה העברית.
7. האנכרוניזמים הרבים בנוגע לאברהם, כגון "אור כשדים" או "ארץ פלשתים" וכו'..., מסגירים איחורה של יצירת "מיתוס אברהם" למאה ה-7 לפני הספירה, ולא לתקופתו על פי התורה (המאה ה-15 לפני הספירה).
מסקנה : דמותו של אברהם כמהגר-כובש עושה עוול לילידיות העם העברי בארצו. אברהם מנוצל ע"י תעמולת אויבנו להפקעת זכותנו ההיסטורית על הארץ. דמותו של אברהם כ"אבי המונותאיזם" אינה מאפשרת הן תיקון היהדות, והן ובעיקר רפורמה עמוקה באסלאם. והיא הרת אסון לאנושות כולה, כמאמר האתנולוג קלוד לוי-שטראוס : "המונותאיזם הוא הסכנה הגדולה ביותר המאיימת על האנושות".

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...