Upload

Loading...

Duaja e Kunutit e titruar shqip! Mishary Rashid el Afasy

279,584 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Aug 4, 2011

Duaja e Kunutit Me Titra Shqip (me tekst)
O Allah na udhezo ashtu siq na ke udhëzuar, na fal ashtu siq na ke falur, na ruaj dhe na largo te keqen qe ke caktuar per ne,ti je ai I cili gjykon dhe askush nuk mund te gjykoj Ty ,I lartesuar I Madheruar je o Zot. Ty te takon falenderimi ne ate qe ke caktuar dhe na ke dhene. Kerkojme falje nga te gjitha mekatet e gabimet dhe pendohemi tek Ti. O Zot, na ndaj prej frikes tende aq sa na pengon prej mekateve, dhe nga nenshtrimi Yt aq sa na dergon ne xhennetin Tend, Dhe nga bindja aq sa na lehteson sprovat e kesaj bote. Na mundeso O Zot te kenaqemi me shikimin tone, degjimin tone dhe forcat tona Per derisa te jemi gjalle dhe na bej trashegimtare prej neve. Beje forcen tone ndaj atyre qe na bejne padrejtesi e na ndihmo ndaj tyre qe na armiqesojne, Dhe mos I mundeso te na gjykoi neve per shkak te mekateve tona. Ai qe nuk te frikesohet Ty e nuk na meshiron neve. O Zot, mos le ne neve ne ket vend mekat pa e falur , Merzi pa e kaluar, borxh pa e kryer, te semur pa e sheruar ,te sprovuar pa e falur,e as mos le nevoje prej nevojave te dynjase apo te ahiretit pa e kryer o me i Madhi Meshires. O Zot, te lutemi me gjithe emrat qe eke emertu veten Tende, E ke zbritur ne librin Tend, iake mesuar ndonjerit prej krijesave Tua, Apo e kelene te fshehur ne diturine tende , ta besh Kur`anin fisnik gjalleri per zemrat tona ,drit per gjoksat tone, largim per pikellimet tona dhe tejkalim I merzive dhe hidherimeve tona. O Zot na perkujto nga Kur`ani ate qe na e ke harruar, na meso ate qe nuk e dime, Dhe na mundeso leximin e tij per derisa te mbyllet nata e te agoje dita ne formen qe Ti je I kenaqur me te o me I Meshirshmi Meshirues . O Zot, na fale gjithe neve ne kete nate dhe futi te liget prej neve ne te miret. O Zot,ate qe e ke caktuar ne kete nate te begate prej hajrit, miresise, shendetit e furnizimit na bej neve më me fat qe te arrijme, ndersa ate qe e ke caktu prej sherrit , sproves e semundjes largoje nga ne dhe Nga gjithe muslimanet .O Allah, ti je fales e do faljen , na fal neve. O Allah, na fal neve dhe na ruaj nga zjarri. O Allah, na ruaj nga zjarri neve, prinderit tane, grat tona,pas ardhesit tane, vellezerit tane, shoket, farefisin dhe tegjitha ata qe nakan porositur qe te lutemi per ta. O Allah fali te vdekurit e muslimaneve, ata qe kan deshmuar ne njeshmerine Tende, e per pejgamberin Tende me profetizem dhe kan vdekur ne kete. O Zot, fali ata, meshiroi, sheroi dhe I kaperce mekatet e tyre, Nderoje vendin e tyre dhe zgjeroje varrin e tyre. Pastro ata me ujë te fresket dhe pastroi nga mekatet e gabimet Ashtu siq pastrohet rroba e bardhe nga njollat e zeza. O Allah na meshiro me meshiren tende atehere kur te behemi sikur ata (te vdekurit) nen dhe e te jemi vetem. O Zot, qetesoje vetmine tone ne varre, na bej te sigurt ne diten e daljes para teje dhe tubimit, Ti fales e I fuqishem. O Ti I cili nuk gjejn udhetaret me bujare se ti, e as ata qe te kan meser me fisnik se ti. O me i Miri per te vetmuarin, O me Bujari per te larguarin, ne gjeresine e meshires tende I kemi zgjatur duart tona, mos na mundeso ta shohim privimin. Mos na kthe pas kesaj lutje te humbur e te deshpruar,e as praj deres se bujarise tende te larguar o Bujar e Fisnik. O Allah kerkojm mbrojtjen me kenaqesine tende prejhidherimit tend, Me faljen tende prej denimit tend, te ti e prej teje nuk dim lavderim mete mire sikur ti qe ke lavderuar veten tende. Paqja dhe lavderimi qofshin mbi Pejgamberin tone, familjen dhe te gjithe shoket e tij.

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...