Loading...

Berlin, Hamburg i wiele innych atrakcji. Zielone Patrole o swoich wrażeniach - ITV Kielce

426 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 7, 2015

Przez tydzień podróżowali po Niemczech, niemal codziennie byli w innym miejscu. Wrócili cali, zdrowi, zadowoleni. To trzy Zielone Patrole z kieleckich Szkół Podstawowych nr 5, 20 i 28, zwycięzcy siódmej edycji konkursu, organizowanego przez prezydenta Kielc. Po przyjeździe mieli okazję podzielić się wrażeniami wyprawy z Wojciechem Lubawskim oraz jego zastępcą Czesławem Gruszewskim.
Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zwiedzili m.in. Berlin i Hamburg. Mieli okazję obejrzeć wiele miejsc: Parlament Niemiecki, Bramę Brandenburską, Wunderland, największą miniaturową wystawę na świecie, stadion piłkarski klubu Hamburger SV i koniecznie -Mur Berliński. Wyjazd dla wielu z dzieci był pierwszym pobytem za granicą.
Bardzo podobało się też w Muzeum Volkswagena, Centrum nauki w Wolfsburgu, krainie Lego i gabinecie figur woskowych - Panoptikum. Dla młodych ekologów oraz ich opiekunek wartościowy był także pobyt w miejscach, gdzie mogli podziwiać naturę.
Jedną z głównych atrakcji wycieczki był całodzienny pobyt w największym parku rozrywki w północnych Niemczech i możliwość korzystania do woli z kilkudziesięciu rozmaitych atrakcji.
Rodzice, którzy na co dzień obserwują jak ich dzieci włączają się w pracę Zielonego Patrolu, widzą, jak są zaangażowane i często im pomagają w opiece nad środowiskiem naturalnym, potwierdzają, że warto.
Organizator konkursu, prezydent Kielc, docenia starania młodych kielczan, podkreśla, ze wycieczka zagraniczna jest nagrodą za ich całoroczną pracę.
Jesienią ruszy kolejna, ósma już edycja konkursu Zielony Patrol, przedsięwzięcia, które koordynuje Wydział Środowiska Urzędu Miasta Kielce we współpracy z innymi miejskimi jednostkami, jak Straż Miejska czy Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kielce Miasto.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...