Loading...

Lambe Alabakovski - Da ne te ljubev live

3,098 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Jan 8, 2010

Ламбе Алабаковски - Да не те љубев + lyrics
Humanitaren koncert na Lambe Alabakovski vo Univerzalna Sala - Skopje 28.11.2009

Текст:

Не сум човек кој го сфака светот површно
толку сакам мудри луѓе до него
секој миг до тебе злато мое е задоволство
секој твој збор е ново искуство

да не си тука некаде јас далеку би бил
да не те љубев многу нешта јас би пропуштил
во ова утро бели звезди јас ти симнувам
на овој божиќ цел мој свет јас ти го дарувам

оооооо.... и се радувам на секој миг ко дете
палаво од среќа по тебееее...


Она што те краси тебе знај е искреност
не би сторил ништо да те повредам
злато затоа ќе бидам и јас искрен со тебе
душа своја ноќва јас ке разболам

Да не си тука некаде јас далеку би бил
да не те љубев многу нешта јас би пропуштил
во ова утро бели звезди јас ти симнувам
на овој божиќ цел мој свет јас ти го дарувам

оооооо.... и се радувам на секој миг ко дете
палаво од среќа по тебееее...

лалала...лалала....лалалалалала.....

Да не си тука некаде јас далеку би бил
да не те љубев многу нешта јас би пропуштил
во ова утро бели звезди јас ти симнувам
на овој божиќ цел мој свет јас ти го дарувам

оооооо.... цел мој свет јас... цел мој свет јас ти го дарувам

во ова утро бели звезди јас ти симнувам
на овој божиќ цел мој свет јас ти го дарувам.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...