Loading...

Sokolov: Školáci vybrali charitativním během skoro 13 tisíc korun (TV Západ)

1,059 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 8, 2014

Charitativní štafetový běh absolvovali žáci sokolovské Základní školy v Křižíkově ulici. Pomohli tak malému Honzíkovi vybrat peníze na jeho léčbu.

Projekt Českého olympijského výboru nazvaný Česko sportuje, našel velkou odezvu v sokolovské 8. Základní škole. Už v loňském roce se podařilo zabodovat.

„V podstatě jde o to, zapojit co nejvíce dětí do sportu. Děti naše plnily disciplíny, a díky tomu, že jsme byli rychlí a děti splnily všechny disciplíny, všechny děti ze školy, cože je 480 žáků, tak jsme získali návštěvu olympijské hlídky u nás ve škole a dnes pořádáme v rámci doprovodné disciplíny olympijského víceboje charitativní projekt, se kterým se chceme pokusit v další části olympijského víceboje znovu uspět,“ vysvětlil ředitel školy Vlček.

Charitativní akcí byla štafetový běh na 60. Na školním hřišti pokryté sněhovým popraškem, se sešli žáci a ti, kteří se chtěli zúčastnit, byli roztříděni do čtyř skupin. Přišli se podívat i rodiče žáků a učitelé. Každý příchozí mohl hned u vchodu zaplatit příspěvek.

„Dobrovolné vstupné bude předáno Honzíkovi Šnajdrovi, postiženému chlapci do místního hasiče sokolovského. Abychom tu nezmrzli a nepadla tma, tak jsme se rozhodli, že poběží štafetu 60 metrů. My máme na našem novém hřišti 4x60 metrů vyznačené úseky, takže děti poběží – prvák s deváťákem, osmák s druhákem – ve trojici a poběží 60 metrový úsek,“ popsal Vlček.

Jako první se na start postavil starosta města spolu ředitelem školy a otcem Honzíka, kterého navíc nesl sebou v náručí.

ukázka

Nakonec se štafety zúčastnilo přes 300 dětí i rodičů. Celkem naběhali šest kilometrů. Každý účastník dostal malou pozornost.

„V rámci olympijského víceboje jsme od Českého olympijského výboru dostali pro každé dítě DVD s Olympijskými hrami v Pekingu a náramek Česko sportuje. My jsme z našich školních peněz jim ještě přidali lízátko Čtyřlístek, protože to je oficiální maskot soutěže a aby se děti nenudili, tak naše školní družina připravila na dvoře školy připravila různé soutěžní akce, kde zase děti budou moci získat zase žvýkačky Čtyřlístek a s hasiči, protože s nimi máme dobrou spolupráci a pan Šnajdr je hasič, tak jsme se domluvili, že by to byl další bod, kde by se děti pro zábavu mohli podívat na činnost hasičů a případně se zeptat a vysvětlit,“ dodal Vlček.

Po sečtení vybraných peněz bylo rodičům malého Honzíka předáno celkem 12797 korun. Organizátoři proto všem děkují. Ale poděkování patří i těm, kdo akci zorganizovali, především paní Petře Karmazínové a dalším pedagogickým pracovníkům, kteří pomáhali. Školní jídelně za obsluhu u stanoviště s teplým čajem, DJ Davidovi, který akci ozvučoval a komentoval, HZS Sokolov za ukázku techniky a workoutové skupině za její vystoupení.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...