Loading...

Europa z naszej ulicy_zaproszenie

202 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 6, 2019

Program "Europa z naszej ulicy" ma na celu odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego oraz rozwój postawy życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości.
Program adresowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
Zadaniem młodzieży będzie przygotowanie i realizacja projektów ukazujących związki lokalnej społeczności ze wspólną europejską tradycją i wartościami.

Forma projektu i prezentacji jest dowolna. Młodzież może przygotować reportaż, słuchowisko radiowe, makietę, film (maksymalnie 5-minutowy), cykl artykułów prasowych lub w innej formie przedstawić w jaki sposób rozumie związek swojej lokalnej społeczności z Europą. Uczestnicy programu mogą też przeprowadzić badania, wywiady dotyczące np. wpływu innych europejskich tradycji na lokalną społeczność / postaci historycznych, związanych z lokalną społecznością, ważnych dla Europy.

Program realizowany jest w formie dwuetapowego konkursu:
- pierwszy etap to zgłoszenie pomysłu, przesłanie przez młodzież opisu co i w jakiej formie chcieliby przygotować, zrealizować i zaprezentować;
Jurorzy (preselekcja) wybiorą dziesięciu pomysłów, które będą realizowane przez młodzież.
- W drugim etapie autorzy zgłoszeń najwyżej ocenionych przez jurorów przygotują projekty w wybranej przez siebie formie. Jeśli realizacja projektu wiązałaby się z kosztami, zostaną zapewnione środki finansowe na realizację.
Następnie autorzy wybranych projektów zaprezentują je przed jurorami; spośród uczestników drugiego etapu konkursu wyłonieni zostaną laureaci programu „Europa z naszej ulicy”. Nagrodą dla laureatów jest wizyta w Brukseli.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...