Loading...

#SSD #Kingston #KingstonSSD

Bilgisayarları coşturan SSD'ler hakkında her şey! Kingston SSD Hediyeli

15,227 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 18, 2019

#SSD #Kingston #KingstonSSD #SSDnedir

https://shiftdelete.net/ssdler-hakkin...

Hediyeyi kazanmak için yapmanız gerekenleri aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

http://bit.ly/2ZcAmMe

Yeni videomuzda hayatımızın pek çok yerinde kullandığımız SSD’lere yakından bakıyoruz. Masaüstü bilgisayarlarda, sunucularda ve taşınabilir bilgisayarda karşımıza çıkan SSD’ler hayatımızda neleri değiştiriyor? Bilgisayardaki harddiski SSD ile değiştirirseniz ne olur? Videomuzda bu ve benzeri birçok soruya yanıt veriyoruz.

Videomuzda yalnızca SSD’lere yakından bakmıyoruz ayrıca bir hediyeyi de sizlerle buluşturuyoruz. Video sonunda bir Kingston UV500 SSD sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken oldukça basit. Aşağıdaki posta bir göz atmak. Ayrıca, Kingston Türkiye’nin Instagram ve YouTube sayfalarını takip etmek.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizi videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…


SSD’ler bize ne katıyor?

Uzun zamandır hayatımızda olan SSD’ler bilgisayar deneyimini hızlandırmasıyla öne çıkıyor. Gelişimini sürdüren SSD’lerin artık daha küçük ve hızlı olarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Performansı mekanik disklerden her zaman daha iyi olan SSD’ler yeni çıkan form faktörleriyle çok daha yetenekli hale geldi. Tüm bunlar bilgisayar kullanıcılarının deneyimini tamamen yeniledi.

SSD’ler neden önemli?

Bilgisayarın; işletim sisteminin, uygulamalarının, oyunlarının, çalıştığı yer, kullanılan depolama ünitesi. Bir bilgisayar ne kadar hızlı olursa olsun, yavaş bir harddisk kullanmak o harddiskin hızı ile sınırlanmak anlamına geliyor. İşte SSD’lerin önemi de bu aşamada ortaya çıkıyor. İşlemci değiştirmenin her zaman doğru çözüm olmadığını bilmek gerekiyor. Burada SSD güncellemesine yönelmek önemli.

Avantajlarına uygulamalı olarak değindiğimiz SSD’ler bilgisayarın hızını artırmak adına önemli bir rol oynuyor. Ayrıca, bu ürünlerin artık uygun fiyatlarla satın alınabildiğini unutmamak gerekiyor. Mekanik bir yapıda olmadığı için sessiz çalışan SSD’ler, veri güvenliği konusunda da öne çıkıyor. Mekanik diskin bozulma riskleri daha fazlayken, SSD’ler çevresel etkenlere göre daha dayanıklı.

Günümüzde piyada üç çeşit SSD modeli bulunuyor. Bu modellerdeki ayrımın genel olarak boyut açısından yapıldığını söyleyebiliriz. SSD modelleri 2.5 inçlik SSD’ler, mSATA ve M2 üçe ayrılıyor.

2.5 inçlik SSD modelleri günümüzde en yaygın kullanılan modeller olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar hem masaüstü bilgisayarlarda hem de dizüstü bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Uygun fiyatlara bulunabilen 2.5 inçlik SSD modelleri sunduğu yüksek performans ile dikkat çekiyor.

1.8 inç boyutundaki mSATA’lar ise çoğunlukla ultrabook bilgisayarlarda kullanılıyor. Artık pek çok anakart, mSATA bağlantısını da destekliyor. Bu da mSATA’ların masaüstü bilgisayarlarda da kolayca kullanılacağı anlamına geliyor.

Son olarak, M2 SSD’lere bir göz atalım. En yeni çıkan SSD’ler, performans açısından diğer iki SSD modellerine göre daha güçlü. Günümüzde yeni nesil performans odaklı anakartlarda bulunan bu SSD’ler, bilgisayardaki performansı en üst seviyeye çıkarıyor. Burada dikkat edilmesi gereken konu, bilgisayar ile SSD’nin uyumluluğu. Bir SSD almadan önce bilgisayarın uyumluluğunu kontrol etmek gerekiyor.

Mekanik diske sahip bir bilgisayar SSD ile güncellendiğinde, bilgisayarı tamamen değiştirmeden, uygun fiyata, bir performans artışı yaşamanıza yardımcı oluyor.


Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►https://goo.gl/ylUFmZ

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►► https://goo.gl/IIKYIK

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

Instagram ►► https://goo.gl/r4AJDv
Facebook ►► https://goo.gl/k1D1JL
Twitter ►►https://goo.gl/vTwhws
Google+ ►► https://goo.gl/6jRF18

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...