Loading...

Parashqevi Simaku Me syte e tu (With your eyes)

375,875 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Jul 13, 2008

Very beautiful albanian song of Parashqevi Simaku from 1987

Shum faleminderit Verrini per finding and digitizing such rare and beautiful videoclip!

Nje mbremje kthehesha tek ti
Me mall te ri te pa treguar,
Une te mungoja ty e di
Ashtu si ti me ke munguar.

Ne krah pran' meje ate cast
Kaloj nje cift i zemeruar,
Pash nje femije i ndiqte pas
Si zog i trembur, i hutuar.

Oh, se cme folen aq shume
Syte e tu vogelush
Thelle ne boten tende gjurme
Mund te ler dikush

Jo seshte e lehte e dime
Eshte e veshtire
Qe te jesh ne jete
nje prind i miiire.

(Refreni)
Jo seshte vetem fjale
Ndjenja jone e paster rritur me femijet tane
Por ti dhe un e dim
Cesht' per nje femije dashuri e njerzeve te mire.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...