Loading...

HEINRICH SCHÜTZ - Musikalische Exequien III Canticum B. Simeonis

623 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 11, 2015

COLLEGIUM CHORO MUSICI RIGA (baroka koris)
MĀRIS KUPČS (diriģents, pozitīvs)
DANUTA LOČMELE (čells)
ELĪNA VIDRIĶE (baroka fagots)

Heinrih Šics Heinrich SCHÜTZ (1585-1672) bijis nozīmīgākais vācu baroka ērģelnieks un komponists pirms J. S. Baha, vienlaikus viens no nozīmīgākajiem 17.gs. skaņražiem līdzās Klaudio Monteverdi Claudio Monteverdi (1567-1643). Venēcijā trīs gadus mācījies pie Džovanni Gabriēli Giovanni Gabrieli (1557-1612), no kura savā mūzikā ļoti ietekmējies, līdzīgi kā no sava laikabiedra K. Monteverdi, kā arī Nīderlandes polifonijas skolas. Šicu ļoti interesējusi sakrālā mūzika, viņa sarakstīto skaņdarbu vidū ir gan solo mūzika, gan a cappella kora mūzika, kā arī vairāki lielformas darbi, tostarp trīs pasijas. Viņš ir bijis pirmais vācu operas autors. H. Šicam bijusi liela nozīme, ieviešot no itāļu skolas jaunas muzikālas idejas vācu mūzikā, kas tālākos komponistus ārkārtīgi ietekmējusi. Līdzīgi arī vācu ērģeļmūzikas skola veidojusies tieši līdz ar H. Šica darbību, gadsimtu vēlāk ienākot J. S. Baha daiļradē. Musikalische Exequien (Sēru mūzika) Op. 7, SWV 279-281 ir sarakstīta ap 1635. gadu. Tas ir pirmais Vācu rekviēms solistiem un korim. Te solo balsis un dueti ir spilgts Venēcijas skolas paraugs, bet kora partijās ir jūtama vācu korāļu ietekme.

Baroka koris COLLEGIUM CHORO MUSICI RIGA izveidots 2010. gada nogalē. Koris darbojas līdzās baroka orķestrim, uzvedot gan pazīstamāko baroka skaņražu mūziku (G.F. Hendelis Brokes pasija, J.S. Bahs Lūkas pasija, A. Stradella L'Anime del Purgatorio, M. R. de Lalande opera Versaļas strūklakas, K. Monteverdi Svētās Marijas Vesperes Vespro della Beata Vergine,madrigāli u.c.), gan arī Latvijas vēsturiskajā teritorijā tapušos darbus (J.V. Mēders Mateja pasija, J.A. Hillers Ta Simtaa Dzeesma (100. psalms), un daudzus citus.
MĀRIS KUPČS dibinājis baroka orķestri Collegium Musicum Riga, baroka kori Collegium Choro Musici Riga, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedru un šobrīd ir tās vadītājs un asociētais profesors. Māris Kupčs ir atzīts un pieprasīts vieslektors Eiropas augstskolās, īpaši jomās, kas skar Baha laika kora dziedāšanas un izpildījuma specifiku, kā arī 18. gs. operas izpildījuma un teātru repertuāra jautājumus. Kopš 2014. gada Ambronē Ambronay senās mūzikas festivāla un baroka centra izraudzīts kā viens no septiņiem Eiropas senās mūzikas mentoriem Radošā Eiropa projektā eeemerging Emerging European Ensembles.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...