Upload

Loading...

QERAJA TATIMORE NË KËNDVËSHTRIMIN E SIPËRMARRËSVE

18 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 2, 2012

Hasaj: Masa e sekuestrimit të biznesit do të ulë korrupsionin Mbledhja e të gjitha taksave të biznesit në një të vetme, siç parashikohet nga qeraja tatimore është përshëndetuar nga sipërmarrësja Fitore Hasaj. Ajo e ka vlerësuar propozimin e Lëvizjes Shqipëria e Re për të reformauar sistemin tatimor, duke theksuar se të gjithë duhet të paguajnë ndaj shtetit detyrimin që i takon. Sipërmarrësja është shprehur se me uljen e informalitetit do të krijohej barazia përpara ligjit. Znj. Hasaj i ka bërë apel qytetarëve që të ndërgjegjësohen për respektimin e ligjit dhe ka përshëndetuar masat e rrepta për mbajtjen nën kontroll të informalitetit. QERAJA TATIMORE NË KËNDVËSHTRIMIN E SIPËRMARRËSVE Dodolli: Me qeranë tatimore çdo sipërmarrje paguan aq sa i takon Koncepti i qerasë tatimore i propozuar nga Lëvizja Shqipëria e Re përmes platformës së saj politike, është përshëndetur nga sipërmarrësja Luljeta Dodolli. Gjatë një interviste për 77 Neës, ajo shprehet se qeraja tatimore, do ta shpëtonte sistemin nga korrupsioni, pasi masat e rrepta nuk do të lejonin korruptimin e policit tatimor. Fakti që sipërmarrësi e ka të përcaktuar që në fillim detyrimin që do ti paguajë shtetit, për zonjën Dodolli është një lehtësim. Ajo thekson se kjo do të shtojë sipërmarrjet në vend sepse secili do të paguante aq sa i detyrohet shtetit.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...