Upload

Loading...

Херојот Мекејлеб во најдобрата петорка!

32,820 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Sep 18, 2011

Херојот Мекејлеб во најдобрата петорка на европскиот кошаркарски шампионат во Литванија!
Macedonia among top four basketball teams in Europe
Нашиот најдобар кошаркар на Евробаскетот во Литванија, Лестер Бо Мекејлеб се најде во идеалната петорка на европскиот шампионат кој го освои Шпанија.
Македонскиот херој се најде во друштво на Тони Паркер, Хуан Карлос Наваро, Андреј Кириленко и Шпанецот Пау Гасол.
Мекејлеб престижното признание го прими гордо носејќи го македонското знаме на грбот. Натурализираниот Мекејлеб Евробаскетот го заврши како најдобар стрелец, со вкупно 235 постигнати коша.
За МВП на шампионатот беше прогласен Шпанецот Наваро. курир.мк

Македонија е на највисoкиот трон на Европската кошарка заедно со Шпанија, Франција и Русија.
БРАВО МАКЕДОНИЈА !!!

Недела, 18 Септември 2011 сител телевизија
Со пласманот меѓу четирите најдобри репрезентации Македонија избори учество на квалификациите за Олимписките игри што ќе се одржат следната година во јули во Лондон. idividi.com.mk игор трпески igor trpevski komentator all tournament team

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...