Loading...

"Wierzę". Paweł Lisicki i Marek Miśko: czy Kościół katolicki czeka schizma?

34,748 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Premiered Jan 19, 2020

Miniony tydzień przyniósł nam "burzę" w postaci pytania, kto jest autorem książki stojącej w obronie celibatu kapłanów. "Z głębi naszych serc" opowiada się ze zachowaniem wielowiekowej tradycji celibatu w Kościele Katolickim.

Na osobiste polecenie Benedykta XVI jego sekretarz poprosił jednak kardynała Sarah prefekta kongregacji ds. Dyscypliny Kultu Bożego, oraz wydawców o wykreślenie nazwiska i wizerunku papieża "emeryta" jako współautora. W ocenie ekspertów papież Benedykt XVI chce zdystansować się od publikacji, która w Watykanie jest postrzegana jako krytyka papieża Franciszka.

Wydanie książki zbiega się również z dyskusją na temat postanowień Synodu Amazońskiego, który może doprowadzić do schizmy w Kościele.

Sam Synod Amazoński przyniósł nam również papieską adhortację "Nowe drogi dla Kościoła i ekologii integralnej". No właśnie…

O papieżu Benedykcie XVI w najnowszym odcinku magazynu katolickiego "Wierzę" Marek Miśko rozmawia z Pawłem Lisickim.

"Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...