Loading...

Andrzej Ziemiański zaprasza na Poczytaj mi Wrocław!

517 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 19, 2016

Kwiecień upłynie w Europejskiej Stolicy Kultury pod znakiem książek. Z mocną inauguracją programu literackiego czekaliśmy do wiosny – i nic dziwnego, skoro planujemy literaturę i książki wyprowadzić z zamkniętych przestrzeni na zewnątrz – albo też „na dwór” czy „na pole”, jak mówią niektórzy, a my to szanujemy, gdyż słowa są dla nas ważne.

23 kwietnia Wrocław na rok zostanie Światową Stolicą Książki UNESCO – zaprosimy do Wrocławia cały świat, a przede wszystkim będziemy działać z literacką i czytelniczą wspólnotą aktywistów książki, artystów i mieszkańców. Zaczniemy od spaceru – od Muzeum Pana Tadeusza przez Ulicę Krokodyli aż do Kawiarni Lwowskiej pod Klepsydrą, gdzie odbywać się będą spotkania z ukraińskimi pisarzami zaproszonymi na Miesiąc Lwowski we Wrocławiu. Z kolei William Szekspir będzie w tym roku głównym bohaterem Europejskiej Nocy Literatury. Nawet Jo Nesbø mu się ukłoni, a chór Narodowego Forum Muzyki wyśpiewa. No i potańczymy w czasie literackiej dyskoteki pod hasłem Book is a DJ.

A to dopiero początek. Chcemy, by książki były codziennie wszechobecne, a czytanie modne – bo głęboko wierzymy, że literatura jest najważniejsza.

Program: http://www.wroclaw2016.pl/poczytaj-mi...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...