Loading...

Niesiemy Europie wolność! - Unia Polityki Realnej w EuroWyborach 2009

6,435 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 9, 2009

www.kwupr.pl

W referendum 2003 roku wielu Polaków powiedziało 'tak' dla UE. Dziś wyraźniej widać zagrożenie, przed którym przestrzegaliśmy już wtedy: zamiast wspólnej Europy wolnych narodów powstaje zbiurokratyzowane imperium. Nie chcemy być prowincją takiego imperium!

Zablokowanie Traktatu Lizbońskiego.
Zdecydowanie przeciwstawiamy się przyjęciu Traktatu Lizbońskiego. Jest szkodliwy dla Polski z trzech powodów: zagraża naszej suwerenności państwowej, ogranicza wolność gospodarczą oraz ignoruje nasze tradycje i naszą tożsamość.

Obrona suwerenności. Europa Narodów, waluty narodowe.
Traktat Lizboński oznacza całkowite podporządkowanie się prawu stanowionemu w Brukseli, rezygnację z własnej polityki zagranicznej, własnej waluty czyli faktycznie zrzeczenie się suwerenności państwowej. To zaprzeczenie idei Europy Narodów federacji niezależnych, równoprawnych państw, bogatych swą odmiennością, nie zaś na siłę ujednolicanych.

Wolny rynek, proste prawo! TAK dla wolnego przepływu środków, pieniędzy, ludzi.
Eurobiurokracja dławi własną gospodarkę wzrost gospodarczy w tzw. strefie euro jest o 2-3% mniejszy (0,5-1,5%) niż w Polsce (3,5-4%)! Szansą dla Polski są nie unijne dotacje (opłacane wcześniej z naszych podatków), nie polityczna waluta w postaci euro, lecz wolność gospodarcza. Przykład Wielkiej Brytanii, Szwecji i Danii pokazał, że warto mieć własne pieniądze i tym samym niezależność.

Odbudowa wartości, na których wyrosła potęga Europy.
Rodzina rozumiana jako związek mężczyzny i kobiety, mający oparcie w prawie i przez nie chroniony. Prawo przestrzegające rzymskiej zasady „chcącemu nie dzieje się krzywda, oparte na niezawisłych sądach i nieuchronności kary. Wiara chrześcijańska, dająca moralne oparcie postawom społecznym.
***

Suwerenność to własna armia, własna polityka międzynarodowa, to możliwość decydowania o naszych losach, przez nas samych.

Wartości i tradycja to łącznik z naszą przeszłością i tożsamością.

Wolność gospodarcza to niezależność materialna i polityczna jednostek.

Na próbę zniszczenia tych wartości nie ma naszej zgody. Dlatego wybraliśmy udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, by skutecznie blokować i nadzorować próby naruszania naszych praw.

***

Uwolnijmy naszą przedsiębiorczość!
Uwolnijmy się od absurdalnej biurokracji!
Uwolnijmy się od dyktatu Brukseli!

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...