Loading...

DROP DATABASE – przypowieść galaktyczna - Jarek Ratajski

517 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 16, 2018

Programisto! Jeśli kiedyś przez chwilę przyszło Ci do głowy, że bazy danych mogą być użyteczne – to zapraszam na wykład, w ramach którego taki pomysł zostanie Ci wybity z głowy.

Typowa baza danych zabija wydajność twojego systemu (tak 100 razy), niszczy przejrzystość i czystość kodu, a do tego to po prostu wielka strata informacji. Jeśli zależy Ci danych twoich klientów - to nie rób tego błędu i nie trzymaj ich w Tabelach, JSONa-nach czy innych cudach.

Na wykładzie będziesz mógł zobaczyć kod systemu zrobionego "normalnie" i porównać w czym jest lepszy od kodu pisanego z użyciem JPA, Hibernate i innych dziwactw. Dowiesz się dlaczego dane można bezpiecznie trzymać w RAM !!! :-)

To wszystko od człowieka, który 15 lat pisał systemy z uzyciem baz danych SQL (i nie tylko), a nawet kiedyś promował Hibernate i JPA (a jeszcze wcześniej JDO, CMP). ( Jak człowiek jest młody to głupi).

Dla niecierpliwych i chcących zadać trudne pytania: kod, porównanie z hibernate, benchmarki są tutaj: https://github.com/airomem/galakpizza

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...