Loading...

SADO ZORA / САДО ЗОРА "катаноктурн маткаџилак" демо

1,843 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 10, 2016

Астрален кошмар
басен со песок
Нурнувам внатре
зацари блесок
Го бушат силуети
форми безлични, мачни
Ме вдомија радо
в сати самрачни

В тој аморфен простор
под сонлива драперија
бавча на хорор,
хаос, хистерија
на исконски тронец лебди невино дете
ејакулира без допир, без срам
Џрџи крвта на мојта крв
`рти антисеме-пентаграм

Сенката му дисторзира
фрактална метаморфоза
конечен облик- глава на коза

Видов низ нејзини очи
светот мермерен, бел-
мозаик од надгробни плочи;
Нов ден да букне е зрел

Дали служам казна
кукурик што ќе ја оконча?
Не!
Ѕвезда деница не проштева
Ист циклус- робијашница
занданска кучка на реалноста

лаконски пеења и милозлив чук: Коцев
врховен тремор: Чунихин

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...