Loading...

Slatkaristika - Sreka (Official Lyric Video)

247,716 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 3, 2013

"Sreka"
Marko Marinkovik - Slatkaristika

Animation & VFX:
Vladimir Dadi Ivanovski

Music by: Lazar Cvetkovski

www.facebook.com/mmarinkovik
www.twitter.com/mmarinkovik
www.slatkaristika.mk

"Среќа"

Имам визија за подобро утре, сакам повеќе, односно уште. Да бидеш жив и здрав т.е. да бидеш среќен брат, место збогум ми кажа среќен пат. Ме благослови господ "Фала боже", (фала боже), фала ти што ми правиш да ти се осеќам должен. А не верував во тебе "Извини боже", неколку години од како изгина Тоше. Боже, зошто е се толку не фер и заебано, 20 години буљав во тоа тажно огледало. Увек друг ми беше крив, леле што правев, не гледав во себе, сам на себе си бев одвратен! И тогаш ти ми даде шанса, ми рече среќата е курва и дека мора да ја грабнам. "Боже фала ти за курвата", искрено се надевам ќе ги оправдам твоите очекувања.

Среќен што сум среќен и отворен ко цвеќе. Верувам во себе, верувам и во тебе. Се борам за неа, морам, можам и смеам. Веќе тагата не ја среќавам, она не влага во зоната на среќата!

Ја сум левак, али факт земјава ни иде напред. Европа не не прима, но се прима на нашиот баскет. Идеме на Олимпијада, горд сум кога гледам дека луѓето од мое маало газат! Пратам се што се дешава ко Twitter, на душманите им киднав у 90та ко тикет. Или пак братче они киднаа од мене, тешко е да совладаш човек кога е среќен. Среќата не ме прати, среќата ме демнее, среќата не ми се насмевна, ми се прснаа од смеење(хахаха).

У реду, играм у различни екипи, али дресот увек ми е седум. Братче среќен сум ко
роденден(Среќен роденден), имам среќа и ништо не ми треба повеќе. И да снеам пари нема да ми биде криво, имам среќа за да направам, ваљда сум праен у Казино.

Среќен што сум среќен и отворен ко цвеќе. Верувам во себе, верувам и во тебе. Се борам за неа, морам, можам и смеам. Веќе тагата не ја среќавам, она не влага во зоната на среќата!

You Tube video by Slatkaristika performing „Srekja".
(C) 2013 ALL RIGHTS RESERVED INOVATIVA Group

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...